• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Emirates'in 1.5 milyon euroluk lounge'ında 75 TL'lik şaraptan aşağısı 'kurtarmayacak'

Emirates'in Atatürk Havalimanı'nda 1.5 milyon euro yatırımla açtığı yeni lounge'ın yıllık maliyeti 1 milyon euro olacak. Birinci, ''Standartı yüksek tuttuk. Şampanya Moet&Chandon, en ucuz şarabın şişesi 75 TL' dedi

EMIRATES Hava Yolları'nın Atatürk Hava Limanı'ndaki lounge'ı önümüzdeki günlerde açılacak. Emirates Türkiye Genel Müdürü Bahar Birinci, 1.5 milyon euro maliyetle hayata geçirilen yeni lounge'da lüks standartının oldukça yüksek olduğunu, şampanyada Moet & Chandon markasını tercih ettiklerini, şarapta ise minimun 75 TL'lik ürünlerin lounge'da yer bulabileceğini ifade etti. Birinci, Emirates müşterilerinin faydalanacağı özel salonun 520 metrekare büyüklüğünde ve 150 kişi kapasiteli olduğunu ifade ederek, 'Tüketici için lounge'a girmek çok önemli. Sadece bu yüzden yolcularımız Gold Member olmaya çalışıyorlar. Bunun için biz de konfor ve lüks satndartının yüksek olduğu özel bir salon hazırladık. Duşun, her saat sıcak soğuk yemeklerin buluncağı salonun bize yıllık maliyeti 1 milyon euro olacak. Sadece salonda bulunan taze çiceklerin yıllık maliyeti 68 bin TL. Lounge'a adım atan bir yolcunun maliyeti ise lüks bir restoranda yenen akşam yemeği ile eşdeğer'' diye konuştu.

Haftada 10 bin koltuk satıyoruz
EMIRATES Türkiye olarak haftada 10 bin koltuk sattıklarını ve yüzde 85 doluluk oranı ile çalıştıklarını belirten Birinci, 'Özellikle İstanbul-Dubai hattı bizim için çok önemli. 1993'te haftada 200 koltuk satarken şimdi 5 bin koltuk satar konuma geldik. Ve Emirates genelinde Avrupa'da en karlı hat konumuna eriştik'' dedi.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Osmanlı döneminden günümüze uzanan yüzlerce yıllık bir lezzet olan dünyaca ünlü Kilis tava, Ramazan

Osmanlı´dan Günümüze: ’Kilis Tava’

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bilim İnsanları ölü nöronları tekrar aktif hale getirdi

Genelkurmay arşivlerinden özel Atatürk fotoğrafları