İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7681
  • 5.51
  • 196.08
  • 92997
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Doğalgaz depolarında kapasite artırımı

Bakan Albayrak mevcut kapasitenin yeterli olduğunu belirterek “Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” dedi.  

x

YELDA GÖKDAĞ

Türkiye doğalgaz depolarında kapasite artırımına gitmeye devam edecek. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde(TBMM) verilen bir soru önergesine yanıt veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, mevcut durumdu doğalgaz depolarının ihtiyacı karşılayabilecek düzeyde olduğunu vurgulayarak, “Şu an itibarıyla sahip olduğumuz doğalgaz depolarının kapasiteleri artırılmış ve yeni doğalgaz depoları devreye alınmıştır” açıklamasında bulundu.

İHTİYACI KARŞILIYOR

Bu konuda yeni projeler ve çalışmaların yolda olduğunu da kaydeden Albayrak, “Yapılan çalışmalar ve yürütülen projelerin tamamlanmasıylabirlikte gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” diye konuştu. Bakan Albayrak, mevcut durumda ihtiyaçları karşılayacak şekilde depolama kapasitelerinin olduğunu da bildirdi. Bakan Albayrak, gaz depolarının kapasitesinde artırmaya gidileceğini ve de belirtti. Bu konuda yeni projeler ve çalışmaların yolda olduğunu da kaydetti.

YENİLERİ DEVREYE ALINACAK

Albayrak, “Yürütülen projelerin tamamlanmasıyla gaz depolarındaki kapasite miktarı daha da artırılmış olacaktır” dedi. Bu konuda yatırım aşamasının da tamamlandığını belirten Albayrak, “Sahip olduğumuz depoların kapasiteleri artırılmış ve yeni doğalgaz depoları devreye alınmıştır” diye konuştu.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

AK Parti´den sosyal medyayı sallayan bir video daha

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Hürjet'in mock-up'ı boy gösterdi

Şans diye buna denir

En Çok Okunanlar