İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 6,2515
  • 7,3066
  • 241.996
  • 96.603
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Başbakan Yıldırım: Bizler için Nevruz sadece mevsim değişimi değil

Başbakan Binali Yıldırım Kastamonu'da Türk Dünyası Kültür Başkenti Programı Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu

x

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR 

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Türk Dünyası Kültür Başkenti Programı Açılış Töreni'ne katıldı. Binali Yıldırım burada açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, ''Bizler için Nevruz sadece mevsim değişimi değil, diriliş, bereket, birlik ve beraberliğin sembolüdür. Aslanlarımız Afrin'de alçak terör örgütüne göğüslerini siper ederek ülkemizi korumak için mücadele veriyor.'' dedi.

21 Mart'ın birçok anlamı var. Sizinde bildiği gibi 21 Mart Asya'dan Avrupa'ya uzanan coğrafyamız adına Nevruz Bayramı büyük önem taşımaktadır. Nevruz yeni bir uyanışı ifade eder, bizim için Nevruz sadece bir mevsim değişikliği değildir. Birliği, dirliği, kardeşliği ve toprağın dirilişini simgeler. Bu vesile ile Nevruz'un tüm insalığa barış huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Bütün insanlığın Türk dünyasının baharı müjdeleyen bu güzel bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum 

2013'te Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti oldu. 2016'da Konya İslam Dünyası Turizm Başkaneti oldu. Bu yılda Kastamonu Turizm Kültür Başkenti olarak hak ettiği yeri aldı. Hep birlikte ortak tarihimize kültür değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Sadece bununla da sınırlı değil.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
İstanbul Yeni Havalimanı´nda 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Teknofest İstanbul Hav

İstanbul Yeni Havalimanı´nda dev yarış´ın provası yapıldı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emeklinin ocak zammı yüzde 9.56 olabilir

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar