İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0956
  • 5.0075
  • 174.61
  • 110.346
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Aycı: 'Take off'a hazırlanıyoruz THY'nin önü açık

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Referandum sonrası take off’a hazırlanıyoruz. Yatırımcılar istikrar severler. Yatırımcıların dışında ülkemize daha fazla ziyaretçi gelecek. THY’nin önü açıktır” dedi.

x

SÜLEYMAN ŞEN / HABER MERKEZİ 

Atatürk Havalimanı’nda görev yapan muhabirlerle bir araya gelen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, THY’nin 2017’nin ilk üç aylık verilerinden, 2017 yaz sezonu beklentilerine, ABD ve İngiltere uçuşlarında uygulanan kabin içi elektronik yasağından 13 bin metre yükseklikte THY uçağında dünyaya gelen Kadiju bebeğe kadar çeşitli konularda önemli değerlendirmelerde bulundu. 

İSTİKRAR ÖNEMLİ 

Bir gazetecinin “Referandum sonrası take off(kalkış) yapacağız demiştiniz. Neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki hatırlatması üzerine Aycı, “Referandumdan ‘evet’ çıkması hem ülkemiz için hem de şirketimiz için hayırlı uğurlu olsun diyorum. İstikrar devam ettiği müddetçe, fikirler referandumda açıkça böyle beyan edildikten sonra inanıyorum ki aşılamayacak hiçbir engel yoktur. THY’nin önü açıktır. Yatırımcılar istikrarı severler. Yatırımcılar dışında da ülkemize daha fazla ziyaretçi gelecek. Turizmin hızlıca toparlanacağını düşünüyorum. Ümit ediyorum güzel bir yaz mevsimi bizi bekliyor” diye cevap verdi. 

UZAKDOĞU ARTIYA GEÇTİ 

İlker Aycı, yolcu sayısında toparlanma ve bazı bölgelerde artışlar olduğunu ifade ederek, “Nisan ayından itibaren yüzde 7 ila yüzde 10 arası bölgelerde yolcu artışları var. Özellikle Uzakdoğu geri geldi. Afrika iyi gidiyor. Toparlanması gereken bölgemiz Avrupa ve Ortadoğu. Avrupa ile Amerika’nın biraz daha toparlanması lazım. Bununla ilgili de çalışıyoruz. Ruslar çok güçlü geri geldi. Uzakdoğu’nun yeniden artıya geçmesi ve kârlı hale dönüşmesi, bizim için mutlu bir haber oldu. Daha iyi bir yıl geçireceğimizi ümit ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kadiju bebek ileride THY'de çalışabilir

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Gine-Burkina Faso-İstanbul seferini yapan uçakta Gine asıllı Fransız vatandaşı Diaby Nafi'nin dünyaya getirdiği Kadiju adlı bebeğin eğitim masraflarını üsteleneceklerini ve büyüdüğünde istemesi halinde kendisine iş vereceklerini söyledi. Aycı, "Muhteşem bir doğum hadisesi gerçekleşti uçağımızda. Bebeğin ve annenin sağlıklı olmasında tüm emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi. 

Yasak sürdürülebilir değil 

 

ABD ve İngiltere’nin kabin içine cep telefonundan büyük elektronik eşyaların alınmasına kısıtlama getirmesi sonrası yolculara yönelik ücretsiz kablosuz internet gibi yeni uygulamalara devam edeceklerini belirten İlker Aycı, “THY yeniliklerle bu yasaklarla baş edecektir. Bu yasakla ilgili her seviyede ilgili muhataplarımızla 
görüşüyoruz. Benim kanaatim, bu sürdürülebilir bir yasak değil. Akla, mantığa aykırı bir yasak. Çalışmalarımız neticelenmek üzere. Business yolcularımıza laptop dağıtacağız. Ekonomi sınıfında da laptoplarını bize teslim edenlere ücretsiz wifi vermek suretiyle onları da mutlu etmeyi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ´Avrupa´daki ilk toplantımızı Mayıs ayı içerisinde yapacağız´

'İlk mitingimizi İzmir´de yapacağız'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Show TV'den en çok izlenen dizisine şok final kararı!

Unutulan sığınağın içinden bakın neler çıktı