İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.102
  • 5.0114
  • 174.95
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

130 milyon Euro’luk dev yatırım

MT Gayrimenkul tarafından Adana’da tam 130 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirilen; ‘Park Adana Alışveriş ve Yaşam Merkezi’, kapılarını ziyaretçilerine açtı. Çukurova Bölgesi’nde tam 2 bin kişiye istihdam sağlayan ‘Park Adana’, dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarını da bünyesinde bulunduruyor. 60 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan ‘Park Adana’nın, 205 mağazasıyla da şehrin çekim merkezi olması bekleniyor.

x

SONER KAN - ADANA

MT Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve 130 milyon Euro’ya mal olan; ‘Park Adana Alışveriş ve Yaşam Merkezi’, kapılırını ziyaretçilerine açtı. ‘Başka bir Adana’ sloganıyla hizmete giren ve tam 2 bin kişiye istihdam sağlayan ‘Park Adana’, 60 bin metrekarelik kiralama alanıyla da dikkat çekiyor. 205 mağazayla dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarını bünyesinde bulunduran ‘Park Adana’nın, kentin yeni çekim merkezi olması bekleniyor.

BİLGİLERİ PAYLAŞTILAR

Açılış töreni öncesinde; MT Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İsa Ünal, MT Gayrimenkul Genel Koordinatörü Tekin Taylancı, Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ziylan, Ziylan Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Mutlu ile Park Adana Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Murat Sönmez, ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, genel bilgiler paylaştı.

130 MİLYON EURO HARCADIK

Burada konuşan MT Gayrimenkul Genel Koordinatörü Tekin Taylancı, Adana’nın güney ve kuzey aksını birbirine bağlayan bir noktada yer alan; ‘Park Adana Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin, 130 milyon Euro’luk bir yatırım sonrasında hayata geçirildiği ve 2 bin kişiye istihdam sağladıklarını anlattı. Taylancı, ‘Park Adana’nın yeni nesil bir avm olduğuna dikkat çekerek, aynı zamanda da Çukurova’da bir ilke imza attıklarını vurguladı.

ŞOV HAVUZUNA BİR MİLYON LİRA

Bir milyon lira yatırım yapıp bin metrekarede ‘şov havuzu’ oluşturdukları bilgisini de veren Taylancı, havuzda müzik eşliğinde su, ışık ve ateşle yapılacak gösterilerle de görsel bir şölen sunmak istediklerini söyledi. Taylancı, “Biz, bu bölgeyi bir alışveriş ve çekim merkezi haline getirmek istiyoruz. Bu noktada Park Adana, bölgeye sinerji katacak” dedi. Taylancı, AVM’nin yanındaki alanda kentsel dönüşümle yeni konut projeleri de üreteceklerini belirtti.

ADANA BİR DEĞİŞİM YAŞIYOR

Toplantının ardından, ‘Park Adana Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin protokol açılışı gerçekleştirildi. Açılışa; Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Ali Bilici de katıldı. Burada konuşan Vali Demirtaş, Adana’nın iki yakası; Seyhan ve Yüreğir’de bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirterek, ‘Park Adana’nın kente gelişimine önemli bir katkı sunacağını söyledi.

ADANA’NIN GELİŞİMİ İÇİN ÖNEMLİ

Kentteki imar sorununa da işaret eden Demirtaş, yeni imar projelerinde başta eğitim ve sağlık olmak üzere sosyal donatı alanlarına büyük önem verilmesi gerektiği çağrısında bulunarak, “Adana’da okul yapacak arsa bulamıyoruz. Bu ciddi bir sorun” yorumunu yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, bereketli topraklar üzerine kurulan Adana’nın, ekonomik açıdan istenilen noktada olmadığını, bu noktada hayata geçirilen projenin, kentin gelişimine önemli katkılar sunacağını anlattı. Konuşmaların ardından Vali Demirtaş ve beraberindeki protokol üyeleri, açılış kurdelesini kesip, AVM’yi gezdi.

 

Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanları

Olaylı derbide gözaltı sayısı yükseliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmler

Polis Akademisi efsane oyuncuları şimdi ne halde?

En Çok Okunanlar