İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0795
  • 5.0103
  • 175.26
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

E-okul VBS veli bilgilendirme giriş not öğrenme! Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır?

6, 7, 8, 9 sınıf takdir teşekkür hesaplama vatandaşlar tarafından merak ediliyor. E okul giriş ekranı araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı her sene eğitim öğretim yılı takvimini resmi internet sitesi üzerinden yayınlıyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk yarısının bitimi için geri sayım başladı. Öğrenciler hangi dersten başarılı olduklarını merak ediliyorlar. Aynı zamanda veliler de öğrencilerin takdir, teşekkür alıp almayacaklarını önceden öğrenmek istiyorlar. Bu sebeple de takdir teşekkür hesaplama yolları araştırılıyor. MEB son dakika açıklamasının ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı takvimini açıklamıştı. Bu takvime göre okullar sömestr tatiline 19 Ocak Cuma günü girecek. E-Okul VBS’ye giriş yapan öğrenciler ise açıklanan yazılı ve sözlü sonuçlarıyla birlikte takdir ve teşekkür hesaplaması yapabiliyorlar. Karne notunu hesaplamak için öncelikle 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun için ilk sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp ikiye bölmeniz gerekecektir. Çıkan sonuç ise o dersin ortalaması olacaktır. E okul giriş ekranı haberimiz içerisinde bulunuyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ebeveynler çocuklarının eğitim durumlarını yakından takip edebiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının notlarını ve devamsızlık durumlarını anında öğrenebiliyor. E okul giriş ekranı haberimiz içerisinde bulunuyor.

x

Takdir teşekkür hesaplaması, yarıyıl tatiline sayılı günler kala merak ediliyor. 6, 7, 8 ve 9. Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır sorusunun cevabı merak ediliyor. E okul vbs giriş sistemi haberimiz içerisinde sizlerle. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre okullar 19 Ocak Cuma günü kapanacak. E-Okul VBS’ye giriş yapan öğrenciler ise açıklanan yazılı ve sözlü sonuçlarıyla birlikte takdir ve teşekkür hesaplaması yapabiliyorlar. Karne notunu hesaplamak için öncelikle 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun için ilk sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp ikiye bölmeniz gerekecektir. Çıkan sonuç ise o dersin ortalaması olacaktır. Bu şekilde tüm ders not ortalamasını bulduktan sonra hepsini toplayın ve o dönem kaç ders aldıysanız onunla bölün. Buradan elde edilecek sonuç ise sizin karne notunuz olacaktır. E okul sistemi üzerinden sınav notlarınıza ulaşabilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞ EKRANI

KARNE NOTU NASIL HESAPLANIR?

Karne notunu hesaplamak için öncelikle 1.yazılı ve 2.yazılı sınavın ortalamasını almanız gerekmektedir. Bunun için ilk sınavınız ile ikinci sınavınızı toplayıp ikiye bölmeniz gerekecektir. Çıkan sonuç ise o dersin ortalaması olacaktır. Bu şekilde tüm ders not ortalamasını bulduktan sonra hepsini toplayın ve o dönem kaç ders aldıysanız onunla bölün. Buradan elde edilecek sonuç ise sizin karne notunuz olacaktır. 

KİMLER TAKDİR VEYA TEŞEKKÜR ALABİLİR?

Öğrencilerin sene sonunda takdir belgesi mi, teşekkür belgesi mi alacağı ya da dönemi belgesiz mi kapatacağı bilgisi yılsonu başarı puanı sayesinde ortaya çıkar. Yılsonu başarı puanı sadece takdir-teşekkür hesaplaması için değil, aynı zamanda liseye giriş ve üniversiteye giriş sınavlarında da öğrencilere ek puan olarak döndüğü için önemli bir veri olarak karşımıza çıkar. Bu puanın belirlenmesi ise öğrencinin aldığı derslerin, haftalık ders programında kaç saatlik yer kapladığı ve o derslere ait dönem sonu not ortalamasının çarpılması ile başlayan bir işlem sonucunda elde edilir. En sonunda elde edilen çarpımların toplamı haftalık toplam ders saatine bölünür ve ortalama elde edilir.

Takdir belgesi alabilmek için öğrencinin yılsonu başarı puanı 85’in üzerinde olması gerekirken teşekkür belgesi, sene sonu başarı notu 70 ile 85 arasında olan öğrencilere verilir. Öğrencinin 70’in altında ortalamaya sahip olması ise dönemi belgesiz kapatacağını işaret eder. Bir öğrenci eğer ortaöğretim hayatı boyunca üç kez takdir belgesi aldıysa üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmeye hak kazanır.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ NEDİR?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile ebeveynler çocuklarının eğitim durumlarını yakından takip edebiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, çocuklarının notlarını ve devamsızlık durumlarını anında öğrenebiliyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.

Aynı zamanda e okul veli bilgilendirme sisteminde e okul müdürü gibi yetkililerin öğrenci velilerine iletmeyi arzu ettikleri duyurular da ilan edilir. Bu duyurular bireysel veya toplu olabilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan kritik derbi açıklaması 'Kumpas var'

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan kritik derbi açıklaması 'Kumpas var'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En çok kazanan meslekler belli oldu

İkinci el araç satışlarında Yargıtay'dan çok önemli karar