• $8,1484
  • €9,7335
  • 457.53
  • 1377.95
01 Mart 2021 Pazartesi 17:33 | Son Güncelleme:

Sınavlar ne zaman yapılacak? Lise sınavları iptal mi oldu?

Sınavlar ne zaman yapılacak" Lise sınavları iptal mi oldu"

Sınavların ne zaman yapılacağı belli oldu. Yeni tip koronavirüs salgını sonrası tedbirler amacıyla sınavlar ertelenmişti. Son olarak sınavların 1 Mart Pazartesi günü tedbirler alınarak yüz yüze yapılacağı kaydedilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nda konuya yönelik açıklama geldi. Peki, Sınavlar ne zaman yapılacak? Lise sınavları iptal mi oldu?

Sınavların ne zaman yapılacağı ile ilgili açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Geçtiğimiz günlerde sınavların 1 Mart'tan sonra yapılacağı öne sürülmüştü. Yapılan açıklama sonrası lise öğrencilerinde büyük bir heyecan meydana geldi. Yeni tarihe göre Sınavlar ne zaman yapılacak? Lise sınavları iptal mi oldu?

MEB SINAVLAR İPTAL Mİ OLDU?

MEB okullarda yapılacak olan sınavları iptal etti. Milli Eğitim Bakanı Selçuk:" (Liselerde yüz yüze sınavlar) 8 Mart'tan başlamak üzere illerin durumuna göre karar verilecek." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Mart pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edileceği açıklanmıştı.

LİSE SINAVLARI YAPILACAK MI, NE ZAMAN?

Liselerde, birinci dönem liselerde yapılamayan yüz yüze sınavlar için okullar 8 Mart'tan itibaren planlama yapacak.

Yerinde karara bağlı olarak, okulların açılmayacağı yüksek risk içeren illerde liselerdeki yüz yüze sınavlar da ertelenecek.

<p>Peki, kod 29 olarak bilinen fedih kodunun kaldırılması ne  anlam ifade ediyor? Çalışma hayatından

Kod 29'un kaldırılması ne anlam ifade ediyor?

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler

Petranboard'u kapan zirveye koştu