• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24

Ebru sanatı  
haberleri

Ebru sanatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebru sanatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kuşaktan kuşağa ebru yapıyorlar">
Kuşaktan kuşağa ebru yapıyorlar

Kuşaktan kuşağa ebru yapıyorlar

Ebru sanatına çağdaş bir bakış açısı kazandıran Sera Çamaş'ın iki tane eseri dünyaca ünlü uluslararası bir sanat fuarı olan Contemporary Venice kapsamında, Palazzo Albrizzi-Capello'da sergileniyor. Önümüzdeki günlerde Canvas London'da iki ebru eseri ile yer alacak olan Çamaş, beş yaşından beri dedesi ve annesiyle Türkiye'nin birçok yerinde "Dededen Toruna Ebru Atölyeleri" yapıyor.

Garip Ay: Ben sadece oyun oynayan bir çocuğum">
Garip Ay: Ben sadece oyun oynayan bir çocuğum

Garip Ay: Ben sadece oyun oynayan bir çocuğum

“Ebrucuyum desem ‘ebruda resim olmaz git resim yap o zaman' diyenler oluyor. Ressamım desem, ‘video montaj vb. konularla senin ne işin var' diyorlar ve daha şimdi detaylandıramayacağım kadar onlarca muhalefet senin bunlarla sınırlı olamayacak kadar sadece oyun oynayan bir çocuk olduğunu öğretiyor. Varlığlığını çizdiği sınırların ihtilafıyla kabul ettirmeyi hedeflemiş bir duruş, 3 günlük ömür için insanoğlunun yüklendiği çok ağır bir yük bence.”

21 Kedide Sanat Tarihi yolculuğu">
21 Kedide Sanat Tarihi yolculuğu

21 Kedide Sanat Tarihi yolculuğu

VakıfBank Kültür Yayınları'nın Türkçe'de ilk kez yayımladığı “21 Kedide Sanat Tarihi” isimli kitap, okuru sanat tarihinde sıra dışı bir yolculuğa çıkarıyor.

Mardin'den dünyaya yayılan ün! Prens Charles hayran kaldı">
Mardin'den dünyaya yayılan ün! Prens Charles hayran kaldı

Mardin'den dünyaya yayılan ün! Prens Charles hayran kaldı

Dünyanın en iyi ilk 10 şefi arasında gösterilen ödüllü şef Ebru Baybara Demir'in hikayesi duyanları şaşırtıyor. Mardin'in sosyal gastronomi alanında lider şehir olmasında etkisi olan Ebru Baybara Demir gastronomi alanında yaptığı çalışmaları sıradan bir mutfak kültürü olarak değil, hayatları değiştirmek idealinde geliştirdiğini söylüyor. Mardin'den dünyaya yayılan ünü Prens Charles'e kadar uzanmış Ebru Hanım'ın... Charles lezzetlere hayran kalmış...