• $ 6,0895
  • € 6,8217
  • 251.352
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Zirve'den 1 gün önce teröre destek ziyareti

ABD, terörle mücadelenin ana gündem maddelerinden biri olan NATO zirvesinden bir gün önce terör örgütü PYD/YPG’ye yine destek ziyaretinde bulundu. 

Osman Nuri CERİT  

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Brüksel’de dün toplanan ve bugün de devam edecek olan NATO Liderler Zirvesi’nde, terörle mücadele ana gündem maddelerinden biri olarak yer alırken NATO’nun en büyük ortağı ABD, zirve öncesi Suriye’de manidar bir temas gerçekleştirdi. ABD Başkanı Donald Trump’un DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, NATO Zirvesi’nden bir gün önce Rakka’ya giderek PYD/YPG’li teröristlerle toplantı yaptı. McGurk ve ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin komutanı Binbaşı James Jarrard ile bazı koalisyon güçleri yetkilileri, askeri helikopterle Rakka’ya gitti. Grup terör örgütü tarafından oluşturulan sözde Rakka sivil meclisinin yöneticileri ile bir araya geldi. McGurk’un Rakka’daki ikinci adresi ise PYD/YPG’nin şehrin yakınında kurduğu karargah oldu. Burada PYD/YPG’nin sözde komutanları ve terör örgütünün tabela yapılanması SDG sözde yöneticileri ile toplantı yapan McGurk’ün ziyareti, terör örgütü tarafından “Destek sözü” açıklamasıyla duyuruldu. 

SİVİLLERİN ÜZERİNE ATEŞ AÇTILAR

YPG/PKK’nın Suriye’deki baskıcı yönetimi tepkiler çekmeye devam ediyor. Terör örgütünün işgali altındaki Rakka’da baskıcı yönetimi eleştiren bir kadının tutuklanması ve aşırı vergiler protestolara sebep oldu. Protestoculara gerçek mermilerle saldıran YPG/PKK’lı teröristler, protestocuları dağıttı. Gösteriden sonra serbest bırakılan kadın, işkenceye maruz kaldığını iddia etti. Özellikle Zeytin Dalı Harekatı’ndan sonra terör örgütü YPG/PKK’nın Rakka’da sivillere karşı uyguladığı adaletsiz ve yasadışı muamele halk tarafından tepki görüyor.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Hafta sonu geldiğinde mutluluktan çıldıranlar aramızda mı?

´Hafta Sonu Geldi´ Sireni

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Adıyamanlı çobanın kayaç zannettiği denizkestanesi 85 milyon yıllık fosil çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları