• $ 6,7368
  • € 7,3003
  • 350.572
  • 89552.6
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Vietnam Vizesi Hakkında Bilinmeyenler!

Uzakdoğu Asya nın son zamanlarda ki en popüler noktası şüphesiz ki Vietnam.

Vietnam Vizesi Hakkında Bilinmeyenler

Uzakdoğu Asya nın son zamanlarda ki en popüler noktası şüphesiz ki Vietnam. Yemyeşil doğası ve 12 ay boyunca ılıman olan iklimi ile gelen misafirlerini büyüleyen, tarihinde yaşadığı bir çok savaşa rağmen hızla gelişmekte olan bu ülkeye gitmek aslında hiç de zor değil. Türk hava yollarının sayesinde artık her gün Istanbul dan başkent Hanoi ye ve Saygon şehrine direkt uçuşlar bulunmaktadır. Fakat Vietnam vize politikası gereği, Türk vatandaşlarina vize uygulamaktadır. Yani seyahat planınızı yapmadan önce vietnam vizesi başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Vietnam vizesi hakkında bilinmeyenler neler anlatmadan önce bu ülkeyi yakından tanıyalım.Vietnam Tarihi

Vietnam tarihi boyunca bir çok savaş görmüş geçirmiş ve bir çok ülkenin sömürgesi altında kalmıştır. 1858 yılında Fransızların sömürgesi altına alması ile başlayan bu süreç yaklaşık 100 yıl aradan sonra, 1954 yılında başlayan hepimizin bildiği Vietnam – Amerika savaşı ile devam etmiştir. O zamanlar ülke kuzey ve güney Vietnam olarak ikiye bölünmüştür. Kuzey Vietnam ın en büyük destekçileri zamanın Sovyetler Birliği Rusya ve Çin iken, Güney Vietnam ın en büyük destekçisi ise Amerika olmuştur. 1975 yılına gelindiğinde, Ho Chi Minh önderliğinde ki Viet Cong lu askerler Amerika ya karşı büyük bir zafer kazanmış ve kuzey ile güneyi birleştirmişlerdir.

Vietnam Vizesi 2020 Yılında Nasıl Alınır

Vietnam ın Türk vatandaşlarına vize uyguladığını biliyoruz. Peki vietnam vizesi 2020 yılında nasıl alınır, Vietnam vize başvurusu için hangi evraklar gereklidir inceliyelim. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Vietnam vizesi online başvuru yapılarak alınabilen bir vizedir. Vietnam da kurulmuş ilk ve tek Türk vize – seyahat danışmanlık şirketi olan Vietnam Rehberi Co. LTD. ‘nin sunduğu online Vietnam vize başvuru formu sayesinde vize başvurularınızı dünyanın neresinde olursanız olun vietnamrehberi.com üzerinden online olarak tamamlayabiliyorsunuz. Vize başvurusu sonuçlanan kişilere ulaştırılan Vietnam vize onay mektubu, bir diğer adıyla C1 belgesi sayesinde, Vietnam a seyahat edecek kişiler, vizelerini Vietnam a varışta herhangi bir uluslararası havalimanında pasaportlarına işletebiliyorlar. Online ilerleyen bütün bu süreç sayesinde de, seyahat edecek kişilerin herhangi bir konsolosluğa gitmesine gerek kalmıyor. Vietnam vizesi 2020 yılında nasıl alınır öğrendik fakat, Vietnam da gezilip görülmesi gereken yerler nelerdir bir de buna göz atalım.

Vietnam da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler
Vietnam tarihi kadar gezilip görülmesi gereken yerleri ile de ünlüdür. Eğer internette biraz araştırma yaparsanız, vietnam turu diyince akla ilk gelen noktaların Ha Long Bay, Ninh Binh, Cu Chi tünelleri, Mekong Delta, Golden Bridge olduğunu göreceksiniz. Bu noktaları başkent Hanoi veya Ho Chi Minh şehirlerinden günübirlik düzenlenen turlar ile keşfedebilirsiniz.

Ha Long Bay: Efsanelere göre alçalan dragon olarak da anılan bu bölge binlerce ufak adacıktan oluşmaktadır. Bölge UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınmıştır ve dünyanın yeni 7 doğal harikasından birisi olarak kabul edilmektedir. Bu bölgeye en rahat ulaşım başkent Hanoi den yapılmaktadır ve ortalama 3 saat sürmektedir. Bölgeyi keşfetmenin en kolay yolu ise günübirlik veya gece konaklamalı cruise turlarına katılmak olacaktır.

Ninh Binh: Tam Coc ve Trang An ekoparkı ile meşhur bu bölgeye, Ha Long Bay ın karada ki versiyonu diyebiliriz. Bir çok film setine de ev sahipliği yapan bu bölge de düzenlenen turlarda, kayıklar ile mağaraların içinden geçerek kendinizi film setinde gibi hissedebilirsiniz.

Cu Chi Tünelleri: Vietnam – Amerika savaşının, Vietnam lehine sonuçlanmasında büyük rol oynayan bu tünellerin 200 km alana yayıldığı söylenmektedir. Öyle iyi dizayn edilmiştir ki, tünellerin içinde hastane, yaşam odaları ve mutfak bile bulunmaktadır. Bölgeye ulaşım Ho Chi Minh – Saygon şehrinden sağlanmaktadır.

Golden Bridge: Son zamanlarda instagramda gezginlerin paylaştığı bu yer orta Vietnam da, Danang şehrinde bulunmaktadır. Ba Na Hills olarak adlandırılan doğa parkının için de bulunan bu yere ulaşmanız için park giriş ücreti ödemeniz veya şehir merkezinden düzenlenen bir tura katılmanız gerekebilir.


Koronavirüs salgınının arkasında kimler var? Ertan Özyiğit açıkladı

Koronavirüs salgınının arkasında kimler var? Ertan Özyiğit açıkladı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Koronavirüs sonrası toplumları bekleyen değişimler: İşte ‘Korona Dünya Düzeni'

Turp suyu böbrek taşını düşürür