• $7,4687
  • €9,0395
  • 441.236
  • 1556.77
25 Aralık 2020 Cuma 17:55 | Son Güncelleme:

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Rusya'yla savaş açıklaması: "Biz hiçbir yere ayrılmayacağız, hepimiz savaşacağız"

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Rusya'yla savaş açıklaması: "Biz hiçbir yere ayrılmayacağız, hepimiz savaşacağız"
AA

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Kırım üzerinden ülkesine saldırması durumunda, erkek ve kadın tüm Ukraynalıların savaşacağını açıkladı. Zelenskiy, "Umalım ki bu mümkün olmasın. Yoksa çok büyük bir savaş olur. Biz hiçbir yere ayrılmayacağız, hepimiz savaşacağız. Erkekler ve kadınlar hepimiz seferber olacağız." dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Focus medya kuruluşuna verdiği röportajda, Rusya'nın Kırım'dan ülkesine saldırması durumunda çok kötü bir durumun ortaya çıkacağını belirtti.

AA'da yer alan habere göre, bu ihtimale karşı olduğunu ve bunu hayal dahi etmek istemediğini ifade eden Zelenskiy, "Umalım ki bu mümkün olmasın. Yoksa çok büyük bir savaş olur. Biz hiçbir yere ayrılmayacağız, hepimiz savaşacağız. Erkekler ve kadınlar hepimiz seferber olacağız." değerlendirmelerinde bulundu.

Zelenskiy, şu an için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birebir görüşmesi için bir neden olmadığını belirterek, "Eğer Normandiya Dörtlüsü Lider Danışmanları toplantısı ertelenmeye devam ederse, onunla mutlaka görüşeceğim. Ukrayna Devlet Başkanı olarak onunla tüm karmaşık sorunları çözmek zorundayım." ifadelerini kullandı.

Kişisel olarak Donbas krizinin çözümüne ilişkin olan Minsk anlaşmasından çıkılması gerektiğini belirten Zelenskiy, ancak durumun bu kadar basit olmadığını, anlaşmadan çıkılması halinde Avrupa'nın, Rusya'ya uyguladığı yaptırmaları kaldırabileceğini vurguladı.

<p>Türkiye'nin aşı altyapısının dünyaya örnek olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kemalettin Aydın, aşılaman

Türkiye'de kaç kişiye aşı uygulaması yapıldı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hobi olarak başladı şimdi taleplere yetişemiyor

Batı Karadeniz'deki kar yağışı drone ile görüntülendi