• $ 5,2951
  • € 6,0093
  • 228.491
  • 101.742
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Trump'tan yapay zeka hamlesi

ABD Başkanı Donald Trump, federal hükümet kurumlarından yapay zeka konusunda daha fazla kaynak ayırma ve yatırım yapmalarını isteyen bir yönetici emri imzalayacağını belirtti.

x

TM Dijital Haber Merkezi

ABD Başkanı Donald Trump bugün yaptığı açıklamada, federal hükümet kurumlarından yapay zeka (AI) konusunda araştırma, tanıtım ve eğitim için daha fazla kaynak ayırma ve yatırım yapmalarını isteyen bir yönetici emri imzalayacağını belirtti.

Amerikan Yapay Zeka Girişimi, yönetim, araştırma ve geliştirmede yapay zeka yatırımlarını önceliklendirmek, bu araştırma için federal veri ve modellere erişimi artırmak ve çalışanları yapay zeka dönemine adapte etmeye hazırlamak için ajansları yönlendirecek.

Girişim için belirli bir fonun açıklanmadığını belirten yönetim yetkilisi konferans görüşmesinde yaptığı açıklamada, yapay zeka ile ilgili araştırma ve geliştirme harcamalarının daha iyi raporlanması ve izlenmesi çağrısının yapıldığını söyledi.

Girişim, ABD'nin yapay zeka, gelişmiş üretim ve kuantum hesaplama gibi ilgili alanlarda araştırma ve geliştirme avantajını sürdürmesini sağlamayı amaçlıyor.

Trump geçtiğimiz hafta yaptığı bir kobuşmada, geleceğin en ileri sektörlerine yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere yeni ve önemli bir altyapı yatırımı yapmak için milletvekilleriyle birlikte çalışmaya istekli olduğunu söylemişti.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Küçükçekmece´de yolcu dolu minibüse ateş açan saldırganlara araçta bulunan polis memuru da silahıyla

İstanbul´da yolcu dolu minibüste silahlı dehşet

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dolandırıcıların şaşırtan yöntemleri!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019