• $ 5,28
  • € 5,9675
  • 224.216
  • 102.715
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Suudi Arabistan: Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunu bilmiyoruz

Suudi Arabistan'ın Dışişlerinden sorumlu Devlet Bakanı Adil Cübeyr ABD'de katıldığı bir televizyon programında gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin nerede olduğunu bilmediklerini söyledi.

x

TM Dijital Haber Merkezi

Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil Cübeyr, ABD'de katıldığı bir televizyon programında gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluğu'nda Suudi yetkililer tarafından öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında, "Büyük bir trajedi." diyen Cübeyr, cinayet emrinin Suudi Arabistan'ın üst düzey yetkilileri tarafından verildiği iddialarını da reddetti.

Adil Cübeyr, ABD'li senatörlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda üst düzey uluslararası ismin, "Cinayetin emrini Muhammed bin Selman verdi" iddialarını yalanlarken, "Bu bir hataydı. Suudi hükümet yetkilileri tarafından yetki alanları dışında hareket eden kişiler tarafından yapıldı." dedi.

Birleşmiş Milletler raportörü Agnes Callamard'ın Türkiye'de yürüttüğü Cemal Kaşıkçı soruşturması hakkında ise Adil Cübeyr, "Agnes Callamard, BM raportörü ancak bir BM soruşturması yapmıyor. Bunu kendi başına yapıyor. Yayınladığı görüşler kendi şahsi görüşleridir." ifadelerine yer verdi.

"CEMAL KAŞIKÇI'NIN CESEDİ NEREDE BİLMİYORUZ"

Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki Başkonsolosluk binasında öldürülen Cemal Kaşıkçı'nın cesedi hakkında ise, "Bedenin bulunması ve sevdiklerinin dua edebileceği bir yerin olması bizim için önemlidir." diyen Cübeyr soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Pendik’te bir iş yerinin deposundan kamyon lastikleri çalan hırsızlara, lastikçi Fatih Zengin canı p

Hırsızlara ölümüne direniş

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekliye son dakika ek zam müjdesi! Emekli maaşı ne kadar olacak?

Maksat Yarışmak Olsun - 08 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019