• $ 5,7805
  • € 6,5749
  • 261.355
  • 94.831
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Modern haçlılar silahlanıyor

Ordo Militaris Catholicus adlı ABD merkezli organizasyon, haçlı ideolojisiyle silah ve muharebe eğitimleri veriyor. Müslümanlarla savaşan bir haçlı fotoğrafıyla mesaj yayınlayan Ordo Militaris, “Terörizm çağında Roma Katolik savaşçılarının ayak izlerini takip edin” sözleriyle Hristiyanları mücadeleye çağırıyor.

Sosyal medyada ortaya çıkan İslamofobik ve ırkçı gruplar, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde yaşanan terör saldırılarının benzerlerinin kapıda olduğu yönündeki endişeleri artırıyor. Bu gruplardan birisi olan ABD merkezli Ordo Militaris Catholicus adlı grup, kendisini uluslararası güvenlik ve savunma girişimi olarak tanıtarak, haçlı ideolojisiyle yönelendirdiği kitlelere silah ve muharebe eğitimleri veriyor. Bünyesinde dernek, şirket ve radyolar barındıran organizasyonun Twitter hesabından, “Hristiyan! Ordo Militaris ile modern zamanın haçlısı ol. Şimdi kayıt ol ve muharebe eğitimine başla” ifadeleriyle adeta yeni bir haçlı ordusu kurulması çağrısı yapılıyor.

“HAÇLILARIN İZİNİ TAKİP ET”
Yeni Şafak'tan M. Şakir Saraç'ın haberine göre, 2016 yılında kurulan organizasyon sürekli olarak tehdit olarak gördüğü Avrupa ve Amerika’daki Müslüman ve azınlıkların işlediği suçlar üzerinden İslamofobik nefret söylemini yayıyor. Müslümanlarla savaşan bir haçlı fotoğrafıyla mesaj yayınlayan Ordo Militaris, “Terör ve terörizm çağında Roma Katolik savaşçılarının ayak izlerini takip edin” diyerek Hristiyanları mücadeleye çağırıyor.

OSMANLI VURGUSU
Haçlı sancağının görseliyle beraber sosyal medya adresinden Christchurch saldırısına yorum yapan Ordo Militaris, “Yeni Zelanda saldırısının ardından ana akım medya Katolik tarihini karalamaya çalışıyor. Katolik kahramanlığının simgesi haçlı ordusunun sancağını gösterin” ifadelerini kullandı. Sık sık Haçlı seferlerini düzenleyen kral ve şövalyeleri kutsayan paylaşımlarda bulunan Ordo Militaris’in Osmanlı donanmasının haçlılara karşı ilk büyük yenilgisi İnebahtı Deniz Muharebesi’nde Haçlı ordusunun kullandığı sancağın satışını yapması da dikkat çekti.

SAVAŞMAYA GÖNDERİYOR
ABD’de Ordo Militaris Inc. adlı özel askeri şirketi de bulunan organizasyon, savaş eğitimleri veriyor. Gönüllü hristiyanlara temel muharebe ve dövüş eğitimi veren organizasyon haçlı şövalyeleri gibi yemin ederek eğitimleri alabiliyor. ABD’de legal bir organizasyon olarak faaliyetlerine devam eden Ordo Militaris, 2017 yılından itibaren FBI’ın onayıyla yetiştirdiği haçlıları DEAŞ’a karşı silahlı mücadeleye gönderdiğini iddia ediyor.

(Yeni Şafak)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Akşam TV Seçim Sonuçlarını İstanbullulara Sordu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Denizde heykel bulan adam bu kez 'fosil' buldu