• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
26 Ağustos 2021 Perşembe 18:18 | Son Güncelleme:

Macron'un sertifikasına ulaşıldı... Fransa Cumhurbaşkanı Kovid-19'a karşı ne zaman aşılandı?

Macron'un sertifikasına ulaşıldı... Fransa Cumhurbaşkanı Kovid-19'a karşı ne zaman aşılandı"
AA

Fransa Cumhurbaşkanı Macron hakkında, Macron'un sertifikasındaki aşı olma tarihi ile kendisinin ifade ettiği tarihin farklı olduğu iddia edildi. Basında yer alan haberlere yanıt olarak Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada iddianın doğru olmadığı belirtilirken kanıt gösterilmedi.

Fransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduğunu duyurduğu tarih ile sağlık sigortası verilerinde belirtilen tarihin farklı olması tartışılıyor.

AA'nın aktardığı habere göre, Fransız basınında, Cumhurbaşkanı Macron'un aşı olma tarihi kendisinin ifade ettiği gibi 31 Mayıs'ı değil 13 Temmuz'u gösterdiği iddia edildi.

Aralık 2020'de Kovid-19'a yakalanan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Fransa'da nüfusun geneline aşı uygulanmasının başladığı 31 Mayıs'ta Twitter'dan yaptığı açıklamada, eşi gibi kendisinin de aşı olduğunu duyurmuştu.

Sağlık Bakanı Olivier Veran ve Başbakan Jean Castex'in aşı olurken fotoğrafları yayımlanırken, Cumhurbaşkanı'nın aşı olduğu anın fotoğrafı kamuoyuyla paylaşılmamıştı.

Fransız Haber sitesi Mediapart, Macron'un aşı sertifikasına ulaştı. Sertifikada Fransa Cumhurbaşkanı'nın aşı olma tarihi olarak Kovid-19 ile ilgili sağlık yasasını duyurduğu ulusa sesleniş konuşmasının ertesi günü olan 13 Temmuz'u, eşi Brigitte Macron'un aşı sertifikası ise 31 Mayıs'ı gösteriyor.

Elysee, kanıt paylaşmadı

Macron'un Kovid-19 sağlık ruhsatı uygulamasını kullanmasını sağlayan karekodda da aşı tarihi 13 Temmuz olarak görülüyor.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, aşı sertifikası hazırlanırken aşı tarihinin yanlış girildiği, aşılanma bilgilerinin 13 Temmuz'a kadar sağlık sigortasına aktarılmadığı ifade edilirken, Cumhurbaşkanı'nın 31 Mayıs'ta aşı olduğuna dair herhangi bir kanıt paylaşılmadı.

<p>Gürcü kökenli Ordulu bir baba ile Artvinli bir annenin kızı  olarak Kocaeli'nde dünyaya geldi.</p

Şükriye Tutkun'un aryalardan türkülere geçiş öyküsü

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi