• $9,2909
  • €10,7634
  • 526.09
  • 1412.58
27 Eylül 2021 Pazartesi 10:02 | Son Güncelleme:

İngiltere'de tedarik krizi büyüyor... Petrol şirketleri açıkladı: Yakıt kalmadı

Reuters

Brexit ile AB'den ayrılan ve tedarik sorunu ile zor günler yaşayan İngiltere'de, akaryakıt istasyonlarında uzun araç kuyrukları oluşmuş ve petrol şirketlerinden açıklamalar yapılmıştı. Konuyla ilgili BP'den yapılan yeni açıklamada, istasyonlarda en çok talep edilen iki yakıt türünün bulunmadığı bildirildi.

Britanya merkezli çok uluslu enerji şirketi British Petroleum (BP) İngiltere'deki akaryakıt istasyonlarının neredeyse üçte birinde en çok talep edilen iki yakıt türünün bulunmadığını dün açıkladı.

Reuters'da yer verilen habere göre, ülke çapında yaşanan enerji ve taşıma sorunu nedeniyle araç sahipleri depoları doldurmak için petrol istasyonlarına akın ederken hükümet rekabet yasalarını dondurma ve şirketlerin sorunları çözmek için birlikte çalışmasına izin verme kararı aldı.

İngiltere'de 1200 istasyonu bulunan BP'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son iki günde yaşanan aşırı talep nedeniyle ülkede bulunan istasyonlarımızın yaklaşık yüzde 30'unda en çok talep edilen iki yakıt türünün kalmadığını düşünüyoruz. En hızlı şekilde tedarik edebilmek için çaba gösteriyoruz."

Cuma günü yapılan açıklamada Shell sözcüsü şu ifadeleri kullandı:

"Bazı istasyonlarımızda gördüğümüz yüksek yakıt talebi nedeniyle zaman zaman uzun kuyruklar oluşabilir. Müşterilerimize yakıt tedariği sağlamak için sevkiyat takvimlerimizde gerekli değişiklikleri yapıyoruz."

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkması (Brexit), ülkede yeterli sayıda tır şoförü kalmamasına neden olurken, bu durum birçok sektörü etkiliyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Alexandria Troas'da 2 bin 200 yıllık çarşının iki kapısına ulaşıldı

''Akıllı maske'' kullanıcılarına rahat nefes aldıracak

İstanbul'da düzenlenen sahte para operasyonunda 2 kişi yakalandı