• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
21 Eylül 2021 Salı 14:02 | Son Güncelleme:

İngiltere'de fabrikaları kapatacak düzeyde doğal gaz kıtlığı öngörüldü

İngiltere'de fabrikaları kapatacak düzeyde doğal gaz kıtlığı öngörüldü
Aksam.com.tr - Çeviri: Hasan Selçuk Turan

Kış ayları yaklaşırken İngiltere'de üretimin kısıtlanabileceği derecede bir doğal gaz azalmasına dikkat çekildi. Olası bir fahiş fiyat durumuna karşın fiyatların sabit kalması için anlaşma yapılan ülkede, Şubat-Mart aylarında bir yakıt kıtlığı ön görülüyor.

İngiliz hükümeti ve İngiltere'deki enerji şirketleri, rekor gaz maliyetlerine bir çözüm bulmak için görüşmeler yaptı. Enerji fiyat sınırının "yerinde kalması" gerektiği konusunda anlaşan taraflar, devam eden fiyat tavanı üzerinde ortak bir pozisyon aldıklarını açıkladı.

Aksam.com.tr'nin The Independent'tan aktardığı habere göre, İngiltere Parlamento üyesi ve müsteşar Kwasi Kwarteng, sektörle bir "kriz toplantısı" düzenledi. Kwarteng ve Ofgem CEO'su Jonathan Brearley, bir ortak açıklama yayımladı.

Haberde "Sektör uzmanlarına göre sert bir kış, İngiltere'yi 1970'lerdeki gibi iş dünyasının enerji kaynaklarını kısıtlamaya ve fabrikaları kapatmaya zorlayabilir." dendi.

Denizaşırı enerji altyapısına sahip Ulusal Şebeke tarafından toplanan verilere göre, arz sıkıntısı İngiltere'yi büyük olasılıkla Şubat ve Mart aylarında vuracak. Bunlar son yıllarda depolama seviyeleri için en zor aylar olarak öne çıkıyor.

Kwasi Kwarteng, "Çok zor bir kış olabilir" diye itiraf etti

Müsteşar Kwarteng, BBC'de verdiği bir mülakatta artan Ulusal Sigorta, yükselen yakıt maliyetleri ve kesintiler nedeniyle evlerini ısıtmak ve masaya yemek koymak arasında seçim yapmakla karşı karşıya kalabilecek ailelerin için "çok zor bir kış olabileceğini" dedi.

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!<br></p>

En Zor Çocuk Oyununu 'Görmelisin'!

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!