• $ 5,3216
  • € 6,0385
  • 226.672
  • 102.494
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Hillary Clinton: Putin demokrasinizin kalbine saldırdı

ABD’de katıldığı bir programda konuşan Hillary Clinton, Rusya Devlet Başkanı'nın çok başarılı bir strateji ile 2016 yılında gerçekleştirilen seçimlerin sonuçlarıyla oynadığını iddia etti.

x

Amerika Birleşik Devletleri'nde katıldığı bir programda konuşan Hillary Clinton, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 2016 yılında ABD’de gerçekleştirilen ve kendisinin de aday olduğu başkanlık seçimlerine müdahalede bulunduğunu ve seçim sonuçlarının elektronik ortamda değiştirildiğini iddia etti. Clinton gerçekleştirildiğini söylediği saldırı hakkında, "Bu elektronik sistemlerime yönelik çok geniş ve başarılı bir siber saldırıydı. Saldırı demokrasimizi kalbinden vurdu” ifadelerini kullandı.

Putin'in insanları manipüle etme konusunda uzman olduğunu söylen Cllinton, "Eski bir KGB ajanı olarak, Putin çok net bir stratejiye sahip. Putin, insanları çözümleme, anlama ve manipüle etme konusunda oldukça hünerli” dedi.
 ABD Başkanı Donald Trump’ın henüz anlamadığı bir sebepten dolayı Putin ile iyi ilişkiler kurmak istediğini ifade eden Clinton, durumun giderek ciddileştiğini vurguladı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında geçtiğimiz günlerde gerçekleşen görüşmeye değinen Clinton, "İkilinin kapalı kapılar ardında ne konuştuğunu bilmiyoruz. Putin, tüm dünyaya söylediğini söylüyor biz ise Beyaz Saray’dan sadece vızıltı duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yaşanan gelişmelerin ABD dış politikasını derinden sarstığını dile getiren Clinton, "Bir ileriki adımda bize ne olacağı konusunda endişe duyan dostlarımızı ve müttefiklerimizi kaybediyoruz” diye konuştu.

İHA

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde saat 21.23’te meydana gelen 5.0 şiddetindeki deprem anları güvenlik

Çanakkale´deki deprem anları kamerada

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Rusya'dan 'Poseidon' paylaşımı

Diyarbakır'ın 400 yıllık konakları yaşamla buluştu

Maksat Yarışmak Olsun - 15 Şubat 2019

Ataman ile Devr-i Alem - San Miguel - Meksika - 31 Aralık 2018

Diyet Günlüğü - 15 Şubat 2019