HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,47
  • 6,1978
  • 212.875
  • 93.287
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ermeni Lobisi’nin Türkiye karşıtı yasa tasarısını Kaliforniya Valisi veto etti

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Ermeni lobisinin yasalaştırmak için uzun zamandır çalıştığı Türkiye karşıtı yasa tasarısı Kaliforniya Valisi Jerry Brown tarafından reddedildi.

x

Ermeni lobisi ile yakınlığı bilinen Senatör Adrin Nazarian tarafından senatoya sunulan tasarı 29 Ağustos 2018’de Senatoda kabul edilerek onay için Vali Jerry Brown’a gönderilmişti. Vali Brown tarafından veto edilen tasarının etkili olarak hayata geçebilmesi için federal hükümet kararı gerektiği belirtildi ve federal hükümet tarafından uygulanmayan bir yaptırımın gerçekleşemeyeceği açıklandı. Ayrıca yatırımları engelleyecek bir kararın hali hazırda Kaliforniya’da sıkıntılı olan emeklilik sistemi üzerine olumsuz etkilere yol açacağına dikkat çekildi.

Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi de yazılı olarak yaptığı açıklamada kararın veto edilmesinden duydukları memnuniyeti kaydetti. ABD’nin 1915 yılında yaşanan olayları hiçbir zaman bir soykırım olarak nitelendirmediği hatırlatılan açıklamada Birleşmiş Milletler nezdinde ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde de soykırım olduğunu onaylayan hiçbir karar olmadığı belirtildi.

Komite Eş Başkanı Günay Evinch ise ABD’de yaşayan Türk toplumunun ve faaliyet gösteren kuruluşların Türkiye’ye yönelik bu tarz saldırılara karşı aktif rol almasının önemine de değindi.

(İHA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Atatürk heykeline yapılan saldırıyı kınamak isteyen

CHP´li vekilden Trabzon halkına hakaret

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kas yapan en iyi besinler nelerdir?

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

En Çok Okunanlar