• $ 5,7539
  • € 6,3905
  • 272.584
  • 108659
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Cinayet gibi şaka

Çin’de Huang Ailesi'nin bir aylık bebeği, dedesinin alkollü içeceğinden kücük bir miktar tattırması sonucu alkol zehirlenmesiyle hayatını kaybetti.

Çİn’in başkenti Pekin’de Huang Ailesi, birinci ayını dolduran bebekleri için adet gereği yakınları ve dostlarını davet ettikleri bir kutlama düzenledi. Minik bebeğin dedesi, yakınlarıyla beraber kadeh kaldırmak üzere torununu kucağına aldı. Oldukça alkollü olduğu belirtilen dede, bu sözlere kendini kaptırıp eline aldığı alkol dolu kadehten minik torununa bir yudum içirdi. Ardından bebeğin ağlamaları sonucu durumu fark eden anne, ağzında alkol kokusu hissettiği bebeğini alıp başka bir odaya geçti. 30 dakika kadar sonra minik bebeğinin nefes almayı kestiğine şahitlik etti. Derhal hastaneye yetiştirilen bebek, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Doktorlar, otopsi sonucunda bebeğin ölüm nedenini ‘alkol zehirlenmesi’ olarak teşhis etti.  

KADINLAR iÇiN ÇOK RiSKLi

Acil servis doktoru Taylor McCormick’e göre, alkolün yetişkinlere nazaran bebeklerin vücudunda daha hızlı karışıyor. Alkol, merkezi sinir sistemini doğrudan etkiliyor. Emzirmeyi sürdüren anneler için en güvenli seçenek, alkol tüketmemeleri.

 

 


<p>Gazeteci Uğur Dündar şahsi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, ´Müthiş bir olay yaşadık. D

Bülent Turan´dan Uğur Dündar´a Esprili Gönderme

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Gece yarısı alevler yükseldi! Peş peşe kundakladılar

Türkiye'nin en yükseği olacak! 154 metreye ulaştı