HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3475
  • 6,1035
  • 209.803
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Çeçen militanın Türk pasaportu sahte çıktı

Rus güvenlik güçleri tarafından dün Çeçenistan’da yapılan operasyonda ölü ele geçirilen ve El Kaide’nin bölgedeki temsilcisi olduğu belirtilen militanlardan birinin Cevdet Döger adına düzenlenen Türk pasaportunun sahte olduğu bildirildi.

x

İngilizce yayın yapan "Russia Today" televizyonunun haberinde, dünkü operasyonda iki militanın öldürüldüğü belirtilerek, öldürülen militanlardan birinin "Kürt Abdullah" olarak bilindiği ve üzerinde Cevdet Döger adına düzenlenmiş sahte Türk pasaportu olduğu kaydedildi.

Rus yetkililer, "Kürt Abdullah"ın 1991 yılından beri Kafkasya bölgesindeki militanlarla birlikte faaliyet gösterdiğini ifade etti.

Bu kişinin birçok terörist saldırıda bizzat yer aldığı, çok sayıda sivil ve polisin öldürülmesinden sorumlu olduğu vurgulandı.

"Kürt Abdullah" kod adlı militanın üzerinde 1997 Bingöl ili Solhan ilçesi doğumlu Cevdet Döger adına düzenlenmiş "TR-K 253183" nolu sahte Türk pasaportu ve nüfus cüzdanı bulundu.

Rusya’ya pasaportundaki Gürcistan vizesiyle girdiği belirlenen militanın, Çeçen militanlarla elinde silahla çekilmiş fotoğrafları da basına dağıtıldı.

Rusya Terörle Mücadele Komitesi Temsilcisi Dimitriy Pavlov yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Kürt Abdullah bizzat kendisi birçok terörist saldırıda yer alarak, sivilleri ve güvenlik güçlerini öldürdü. Kendisi 2006 yılından beri El Kaide’nin Kuzey Kafkasya’daki Suudi Arabistan vatandaşı Moganned kod adlı temsilcisinin yardımcılığını yaptı. Moganned’in 11 Nisan’da düzenlenen bir operasyonda öldürülmesinin ardından Kürt Abdullah bu uluslararası terörist grubun (El Kaide) Kuzey Kafkasya’daki liderliğini yapmaya başladı. Kendisi yurt dışından getirilen kaynakları bölgedeki terörist gruplara aktarıyordu."

AA

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Kocaeli´de halk otobüsü şoförü, durakta tekerlekli sandalyede bekleyen engelli çocuğu ve annesini ar

Kocaeli´de halk otobüsü şoförü engelli çocuk için güzergahını değiştirdi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli ocak ayı zam oranı na kadar oldu? SGK SSK BAĞKUR emekli maaşı ocak zammı...

En Çok Okunanlar