• $8,8723
  • €10,3885
  • 493.949
  • 1382.63
23 Ağustos 2021 Pazartesi 20:27 | Son Güncelleme:

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan önemli Kabil Havalimanı açıklaması... "ABD, Türkiye ve Taliban ile nasıl çalışır durumda tutacağımızı görüşüyoruz"

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'tan önemli Kabil Havalimanı açıklaması... "ABD, Türkiye ve Taliban ile nasıl çalışır durumda tutacağımızı görüşüyoruz"
Reuters

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Afganistan'daki durumla ilgili “ABD, Türkiye ve Taliban ile Kabil Havalimanını nasıl çalışır durumda tutacağımızı görüşüyoruz” açıklamasında bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Afganistan'daki durumla ilgili açıklamalarda bulundu.

Reuters'in aktardığı habere göre, Kabil havalimanındaki durumun daha da kaotik bir hal aldığını belirten Maas, "ABD, Türkiye ve Taliban ile Kabil havalimanını nasıl çalışır durumda tutacağımızı görüşüyoruz" dedi.

Açıklamalarını "Kabil havalmanından tahliyelerin G7 tarafından koordine edilmesi önemli" sözleriyle sürdüren Maas "G7 ülkelerinin Afganistan'dan gelen göçmenler konusunun nasıl çözümleneceğini konuşması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Kabil havalimanının sadece güvenliğin sağlanması durumunda 31 Ağustos sonrası açık kalacağını söyledi.

<p>HDP Tutum Belgesi'ni açıkladı. Mesele,  ilk anda medyaya HDP Millet İttifakı'nda olmayacağını ila

Millet İttifakı'nda HDP sancısı

Van'da selde evi yıkılan ve hasar görenler için konteyner kent kuruldu

Şuğul Kanyonu, dört mevsim ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor

Cenevizliler tarafından inşa edildi! Direkli Kaya'ya yazı yazanlar güvenlik kamerasından bulunacak