• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
11 Mayıs 2021 Salı 09:40 | Son Güncelleme:

ABD 12-15 yaş grubundaki çocukların da aşılanmasına izin verdi

ABD 12-15 yaş grubundaki çocukların da aşılanmasına izin verdi

ABD düzenleyici kurumları, Pfizer ve BioNTech'in ortak geliştirdikleri koronavirüs aşısının 12 ile 15 yaş arasındaki çocuklara yapılmasına izin verdi. Aşılama Perşembe gününden itibaren başlayabilecek.

Düzenleyici kurumun bu izniyle beraber ABD'de 12 ile 15 yaşları arasındaki çocuklara ilk defa koronavirüs aşısı yapılmış olacak ve ülke çapındaki aşı programının kapsayıcılığı artacak.

Reuters'ın haberine göre, küçük yaşlardakilere koronavirüs aşılarının yapılması, çocukların okula tekrar dönebilmeleri açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

ABD Başkanı Joe Biden, tüm eyaletlerin "derhal" aşıları gençlere hazır hale getirmelerini talep etti. Biden, "Eğer çocuğunuzu korumak isteyen bir ebeveynseniz ya da aşı olmak isteyen bir gençseniz, bugünkü karar bu hedefe bir adım daha yaklaşılmasını sağladı" dedi.

Çocukların çoğu koronavirüsü yalnızca hafif semptomlarla ya da hiç semptom yaşamadan geçiriyorlar ancak çocukların koronavirüsten dolayı ağır hastalanma riskleri ve virüsü yaymaları da hâlâ muhtemel.

ABD'nin kuzey komşusu Kanada, ABD'li ilaç şirketi Pfizer'ın koronavirüs aşısının 12 ile 15 yaş aralığındaki çocuklara yapılmasına geçen hafta Perşembe gübü izin vermişti.

<p class='MSONORMAL'>'DÜNYADA 2 MİLYAR İNSAN BÖCEKLERİ BESİN OLARAK TÜKETİYOR'</p><p class='M

Gelecekte nelerle besleneceğiz?

Bakımı yasak maymun koruma altına alındı

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret etti

Sümela Manastırı'nın saklı şapeli için restorasyon çalışması başlatılıyor