• $7,8731
  • €9,4008
  • 457.954
  • 1342.49

doğru maske kullanımı  
haberleri

doğru maske kullanımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika doğru maske kullanımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Prof Dr. Tezer: 'Yanlış maske kullanımı bulaş kaynağı olabilir'">
Prof Dr. Tezer: 'Yanlış maske kullanımı bulaş kaynağı olabilir'

Prof Dr. Tezer: "Yanlış maske kullanımı bulaş kaynağı olabilir"

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tezer, maske kullanımında düşülen hatalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tezer, "Maskeleri doğru kullanmazsak hastalıktan korumaz aksine belki de bulaş kaynağı olabilir." ifadelerini kullandı.

Maske kullanımı koronavirüsten ne kadar koruyor? Bilimsel çalışmalar ortaya koydu...">
Maske kullanımı koronavirüsten ne kadar koruyor? Bilimsel çalışmalar ortaya koydu...

Maske kullanımı koronavirüsten ne kadar koruyor? Bilimsel çalışmalar ortaya koydu...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında maske kullanımı ve sosyal mesafe uygulaması gibi önlemler alındı. Ülke genelinde maskesiz dolaşmanın yasaklanması koronavirüsle mücadelede anlamında verilen en önemli kararlardan biri. Ancak maskelerin doğru kullanımı da oldukça önem arz ediyor. Yurt dışında yapılan birçok çalışma, doğru maske kullanımıyla koronavirüs salgınından büyük ölçüde korunmanın mümkün olduğunu gösterdi.

Siyah kumaş maskeler virüsten korumuyor">
Siyah kumaş maskeler virüsten korumuyor

Siyah kumaş maskeler virüsten korumuyor

Koronavürüsün neden olduğu Covid-19'la mücadelede alınan önlemler kapsamında büyük şehirlerde maske zorunluluğu getirildi.

Uzmanlar uyardı: Maskenin ön kısmına kesinlikle dokunmayın!">
Uzmanlar uyardı: Maskenin ön kısmına kesinlikle dokunmayın!

Uzmanlar uyardı: Maskenin ön kısmına kesinlikle dokunmayın!

Koronavirüse karşı maske kullanımı en çok tartışılan konular arasında yer alıyor. Çünkü birçok insan maskeyi yanlış takıyor. Durum böyle olunca da göz ve yüzde oluşabilecek hastalıklar da kaçınılmaz oluyor. Peki, maskenin doğru kullanımı nasıl olmalıdır? Maskenin ön kısmının kirli olarak kabul edilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, oraya elle dokunmanın yanlış olduğunu söyledi.

Doğru ve yanlış maske kullanımı arasındaki farklar! Maske nasıl kullanılmalı?">
Doğru ve yanlış maske kullanımı arasındaki farklar!  Maske nasıl kullanılmalı?

Doğru ve yanlış maske kullanımı arasındaki farklar! Maske nasıl kullanılmalı?

Maskenin doğru kullanımı koronavirüsün bulaşmaması açısından büyük bir öneme sahip. Özellikle sosyal medyada maskeyle ilgili paylaşımların ardında vatandaşı uyaran uzmanlar, maskenin ağız ve burnu kapatması gerektiğini söyledi. İşte doğru maske kullanımı konusunda bilinmesi gerekenler...

Maskeleri yıkamak doğru mu? İşte maske hakkında doğru bilinen yanlışlar">
Maskeleri yıkamak doğru mu?  İşte maske hakkında doğru bilinen yanlışlar

Maskeleri yıkamak doğru mu? İşte maske hakkında doğru bilinen yanlışlar

Maskeleri yıkamak doğru mu? Maske ikinci kez kullanılır mı? gibi soruların cevabı merak ediliyor. Tüm maskelerin tek kullanımlık olduğuna dikkat çeken uzmanlar, maskelerin herhangi bir yöntemle dezenfekte edilmeye çalışılmasının; cerrahi maskelerin fiziksel bütünlüğünü ve kumaş yapısını, diğer maskelerin de ilave olarak filtre yapılarını da bozarak işlevsiz hale getirdiğini belirtti. İşte maske konusunda doğru bilinen yanlışlar...

Maske konusunda doğru bilinen yanlışlar! Yanlış maske virüs bulaştırıyor!">
Maske konusunda doğru bilinen yanlışlar!   Yanlış maske virüs bulaştırıyor!

Maske konusunda doğru bilinen yanlışlar! Yanlış maske virüs bulaştırıyor!

Doğru maske kullanımı merak edilen konular arasında yer alıyor. İnternette farklı türlerde maske satılıyor. Fakat sağlık için hangi maskeyi kullanmak doğru? Uzmanlar, maske ve eldivenler yanlış kullanıldığı takdirde virüsten korumak yerine daha çok virüsü bulaştırabileceği konusunda uyardı. İşte maske konusunda doğru bilinen yanlışlar…

Antibiyotik virüsleri öldürür mü? Koronavirüse karşı doğru bilinen yanlışlar">
Antibiyotik virüsleri öldürür mü? Koronavirüse karşı doğru bilinen yanlışlar

Antibiyotik virüsleri öldürür mü? Koronavirüse karşı doğru bilinen yanlışlar

Koronavirüs hakkında doğru bilinen yanlışlar merak ediliyor. Antibiyotik virüsleri öldürür mü? Maske kullanımı nasıl olmalı? Virüsler soğuğa karşı dayanıklı mı? gibi sorular araştırılıyor. Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kültiğin Çavuşoğlu, COVID-19 virüsünden ne olduğu ve korunma yolları konusunda doğru bilinen yanlışlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Koronavirüsten dolayı maske ve eldiveni çöpe atıyorsanız dikkat!">
Koronavirüsten dolayı maske ve eldiveni çöpe atıyorsanız dikkat!

Koronavirüsten dolayı maske ve eldiveni çöpe atıyorsanız dikkat!

Koronavirüs salgınının ardından maske kullanımı arttı. Peki, koronavirüsten korunmak için maske nasıl kullanılmalı? Birçok insan bu sorunun cevabını araştırıyor. Koronavirüsten korunmak için maske kullanmanın detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.