• $ 6,8653
  • € 7,7558
  • 398.142
  • 115794
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
30 Eylül 2019 Pazartesi 00:00 | Son Güncelleme:

Köpek eğitimi ve Sahiplenme ; Murat Güngör Söyleşi

Köpek sahiplenme oranı günden güne artarken aynı zamanda köpek eğitmenliği, köpek veterinerleri, köpek bakıcısı, köpek oteli ve köpek taksisi gibi hizmetlere duyulan ihtiyaç da artmaktadır.

Köpek sahiplenme oranı günden güne artarken aynı zamanda köpek eğitmenliği, köpek veterinerleri, köpek bakıcısı, köpek oteli ve köpek taksisi gibi hizmetlere duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Köpek eğitimi sahiplerinin köpekleriyle uzun, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmesi için çok önemlidir. Köpek eğitimi alan köpek sahibinin beklentisini kolayca anlayabilir.

Köpek eğitiminde köpeğin öğrendiği komutlarla birlikte köpek, sahibinin beklentilerini kolayca anlayabilir. Örmek olarak parkta durup beklemesi gerektiği bir anda dur, bekle komutu ile köpek sabit kalarak sahibinin ikinci bir komutunu bekler. Köpek eğitimi alan köpeklerin sahipleri köpeklerinin yeni halinden çok memnun olduğunu dile getirmektedir. Köpek eğitmeni Murat Güngör konuya şu şekilde yorum yapmaktadır; Köpek eğitimi, ilkokula başlayan bir çocukla aynı görülebilir, köpeğe verilen eğitim ile birlikte köpek bazı şeylerin daha fazla farkında olmakta ve nerede ne yapması gerektiği konusunda bir bilince sahip olmaktadır.
Murat Güngör, günümüzde en başarılı köpek eğitmenleri arasında yer almaktadır. www.muratgungork9.com sayfasında hizmetleri ve deneyimleri hakkında bilgi sunarken aynı zamanda köpeğinizi nasıl yetiştirmeniz konusunda da çok detaylı bilgiler sunmaktadır. Ülkemizin en genç köpek eğitmenleri arasında yer alan Güngör, gelişimini her gün sürdürmekte ve elde ettiği tecrübeleri yeni köpeklere sunmaktan keyif almaktadır. Bugüne kadar 1000’in üzerinde köpeğe eğitim sunarken aynı zamanda Türkiye’de ki tüm köpek ırklarıyla da tanışma fırsatı yakalamıştır. Halktan insanların köpeklerine eğitim sunan Murat Güngör diğer bir yandan ise ünlülerin de köpeklerine eğitim sunma konusunda tercih edilen bir isim olmuştur. Pek çok genç köpek eğitmenine göre daha fazla tecrübeye sahip olan Murat Güngör hizmetlerine günümüzde Beykoz’da yer alan köpek eğitim tesisinde devam etmektedir. Beykoz’da yer alan köpek eğitimi tesisinde, tuvalet eğitimi, temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, köpek oteli gibi hizmetler sunmaktadır.

Köpek eğitmenliği ve köpek eğitimi hizmeti sadece profesyoneller tarafından uygulanması gerekir. Aksi halde köpeğin yanlış edindiği davranışlar kalıcı olabilir ya da bu alışkanlıkların giderilmesi zor olabilir. Köpek eğitiminde köpek, sahibinin hayatında sorun yaratmadan uyum sağlaması hedeflenir. Köpek eğer köpek eğitimi almazsa sosyal ortamlarda, diğer insanların yanında diğer köpeklerin yanında ne yapacağı kestirilemez. Saldırganlık davranışı sergileyebilir. Bu durum sahibini utanç ve zor durumda bırakabilir. Aynı zamanda diğer insanlar ve diğer köpeklere saldıran bir köpeğin tüm sorumluluğu sizde yani sahibinde olduğu için köpek sahibi olası durumlarda suçlu olacak kişidir.

Murat Güngör 2010 yılında Samsun’da köpek eğitmenliğine aktif olarak başlamıştır. Ancak bu şehirde gelişimini tam anlamıyla sürdüremeyeceği için İstanbul’a gidip hem kendini geliştirmek hem de hayalinde ki meslekte daha iyi bir kariyer yapmak için çaba sarf etmeye karar vermiştir. İstanbul’da pek çok köpek ırkına bire bir eğitimler sunmuştur. Ve bir çok ünlü köpek eğitmeni ile yakından çalışarak kendini geliştirmiştir. Günümüzde ise bilinirliği günden güne artan önemli bir köpek eğitmenidir. Ülke genelinde popülerleşen Güngör, tüm ülke genelinde köpek eğitimi konusunda talepler aldığını dile getirmektedir. Sunduğu eğitimlerde %100 oranında başarısı olan Murat Güngör’e en çok gelen köpek eğitimi talepleri arasında sırasıyla evde tuvalet eğitimi, dışarıda tuvalet eğitimi, yavru köpek eğitimi, temel itaat eğitimi ve ileri itaat eğitimidir. Bu eğitimler popüler ve gerekli eğitimlerdi.


 

Murat Güngör ün Sunduğu Hizmetler
En popüler hayvanlar olan köpekler tarih boyuna insanların en sadık dostları olmuşlardır. Eski zamanlarda genelde bir görev için beslenilen köpekler artık sadece onları sevdiğimiz için ya da yalnızlığımızı sevimli dostlarla gidermek için besliyoruz. Köpeklerin bizden bekledikleri sadece beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamamız değildir. Aynı zamanda onlarla vakit geçirmemiz, eğitimlerini sağlamamız, egzersizlerini ve oyun saatlerini gerçekleştirmemiz gerekir. Beraber yaşam süreceğimiz bir köpeğe köpek eğitimi almasını sağlayarak onun sizin hayatınıza daha uyumlu olması sağlanabilir. Köpek eğitmeni Murat Güngör’ün sunduğu pek çok köpek eğitimi bulunmaktadır ancak popüler olanları sizin için listeledik;

Yavru Köpek Tuvalet Eğitimi
Yavru köpekler 3. Ayına ulaştığında Tuvalet eğitimi almaya uygunlardır. Çoğu köpek sahibi köpeğini yavruyken sahiplendiğinde en büyük sorun olarak tuvalet ihtiyacı görmektedir. Bu dönemde ki köpeklerin sindirim sistemi gelişmekte olduğu ne zaman nerede tuvalet yapacağı kestirilemez. Sahibi köpeğin rastgele bir yerlere tuvalet yapması da sahibini çok strese sokmaktadır. Murat Güngör tecrübeleri sayesinde profesyonel olarak yavru köpek tuvalet eğitimi sunmaktadır. Konu ile alakalı ayrıntılı olarak destek almak için iletişime geçebilirsiniz.

Yetişkin Köpek Tuvalet Eğitimi
Bazı durumlarda köpek yavru köpek tuvalet eğitimi almış olsa bile yetişkin olduğunda tuvalet eğitimi sorunu yaşayabilir. Bu durumu pek çok farklı konu etkilemektedir. Bu konulardan bazıları köpeğin stres sorunu yaşaması, ev değiştirme, yaşlanmasıdır. Yetişkin köpek tuvalet eğitimi konusunda uzun yıllardır çözümler sunan Murat Güngör’den destek almak iletişime geçebilirsiniz.

Temel İtaat Eğitimi
Starter eğitimlerden biri olan temel itaat eğitimi köpekler için çok önemlidir. Köpeğin insanlardan çok farklı olan algısı temel köpek eğitimi ile eğişim görür. Köpek ailesinin ve sahibinin beklentilerini daha iyi anlar. Komutlara olan tepkisi daha iyi olur. Pek çok komutu bu eğitimle birlikte öğrenir ve uygular. Temel itaat eğitimi ortalama olarak 4 hafta sürer. Temel itaat eğitimi alan köpeklerin sahibi ile olan ilişkisi daha iyi bir hale gelir ve aralarında ki sevgi daha güçlü olur.

İleri İtaat Eğitimi
Temel itaat eğitiminde başarı ile ayrılan köpeklere verilen bir eğiti türüdür. Aslında temel olarak temel itaat eğitimi ögeleri içerir ancak bu eğitim tamamen tasmasız olarak verilir. İleri itaat eğitiminin amacı köpeğin daha sadık olması ve görevinde daha başarılı olmasıdır. İleri itaat eğitimi ile çok iyi bir gelişim gerçekleştiren köpek kendi görevinde de başarılı olur. İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitiminen daha zordur ve uzundur. Ortalama olarak 9 ile 12 ay arasında sürebilir.

Köpek Oteli (Köpek Pansiyonu)
Hali hazırda köpek eğitimi sunan köpek eğitmeni Murat Güngör, köpek eğitimi tesisinde aynı zamanda köpek oteli ya da köpek pansiyonu olarak da hizmet sunmaktadır. Köpek oteli konusunda başta Avrupa ve Amerika’da hizmet sunan firmaları yakından izleyerek en iyi şekilde dizayn edilen köpek otelinden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Evde Köpek Eğitim
Evde köpek eğitimi, köpeğin zaten alışkın olduğu bir ortamda sahibi tarafından istenilen eğitimlerin verilmesine verilen genel isimdir. Köpek kendi yaşam alanında eğitim aldığı için alışma süreci gerekmez. Süreç hızlı ve verimli geçer.

Köpek Taksisi (Pet Taksi)
Köpek taksisi ya da pet taksi olarak isimlendirilen bu hizmet ile köpekleriniz istediğiniz yerden bir diğer yere özel köpek araçları ile taşınmaktadır. Şehir içi ya da şehir dışı fark etmeksizin köpek taksi konusunda destek almak için Murat Güngör ile iletişime geçebilirsiniz.
Murat Güngör’ün sunduğu hizmetlerden faydalanmak ya da bilgi almak için www.muratgungurk9.com adresine girebilirsiniz.

Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olan Ramazan Ertaş ailesi ile buluştu

Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olan Ramazan Ertaş ailesi ile buluştu

ŞOK 11 Temmuz aktüel ürünler kataloğu çıktı!

ŞOK 11 Temmuz aktüel ürünler kataloğu çıktı!

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde v

Bakan Koca tek tek açıkladı: En çok korona vakası hangi illerde var?

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları

Hastalıkların düşmanı dutun bilmediğiniz faydaları