• $7,4498
  • €9,021
  • 443.992
  • 1567.01

diyanet Mevlid Kandili  
haberleri

diyanet Mevlid Kandili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika diyanet Mevlid Kandili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bugün oruç kaçta açılıyor? Mevlid Kandili iftar (akşam ezanı) saatleri burada">
Bugün oruç kaçta açılıyor? Mevlid Kandili iftar (akşam ezanı) saatleri burada

Bugün oruç kaçta açılıyor? Mevlid Kandili iftar (akşam ezanı) saatleri burada

Mevlid Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S) dünyaya teşrif ettiği gündür. Hicri yılın ilk kandili olan Mevlid Kandili, duaların ve ibadetlerin kabul edildiği mübarek günlerdendir. Bu gecede bol bol dua edilmesi öneriliyor. Bugün oruç tutan Müslümanlar iftar saatlerini araştırmaya başladı. Peki, bugün oruç kaçta açılıyor? İşte Mevlid Kandili iftar (akşam ezanı) saatleri...

Mevlid Kandili Diyanet takvimine göre ayın kaçında? En yakın kandil ne zaman 2020?">
Mevlid Kandili Diyanet takvimine göre ayın kaçında? En yakın kandil ne zaman 2020?

Mevlid Kandili Diyanet takvimine göre ayın kaçında? En yakın kandil ne zaman 2020?

Diyanet Mevlid Kandili 2020 tarihi ile ilgili bilgilendirmeyi dini günler takvimiyle bildirdi. Son peygamber Hz. Muhammed'in doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili sefer ayı bitince Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi kutlanıyor. Mevlid Kandili mümin vatandaşlar için tövbe etme zamanı olarak değerlendiriliyor.

Diyanet Mevlid Kandili 2020 tarihi! ">
Diyanet Mevlid Kandili 2020 tarihi!

Diyanet Mevlid Kandili 2020 tarihi!

Mevlid Kandili Rebiülevvel ayının on ikinci gecesi idrak ediliyor. Diyanet Mevlid Kandili 2020 tarihini kandil takviminde bildirdi. Hz. Muhammed'in doğum günü olarak kutlanan Mevlid sözlükte doğum zamanı olarak açıklanıyor.

Mevlid Kandili fazileti nedir?">
Mevlid Kandili fazileti nedir?

Mevlid Kandili fazileti nedir?

Mevlid Kandili her yıl Diyanet'in belirlediği kandil takvimine göre idrak ediliyor. Mümin vatandaşlar kandil günlerinde bol bol ibadet ediyorlar. Mevlid Kandili de şu an içinde bulunduğumuz Safer ayından sonraki. R. Evvel ayında idrak edilecek.

Mevlid Kandili için bekleyiş sürüyor">
Mevlid Kandili için bekleyiş sürüyor

Mevlid Kandili için bekleyiş sürüyor

Yılın son kandili olan Mevlid Kandili için geri sayım devam ediyor. Muharrem ayının geride kalması ile Safer ayı başlaıd. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini günler takvimine göre Mevlid Kandili, Safer ayından sonraki. R. Evvel ayında idrak edilecek. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

Diyanet kandil günleri!">
Diyanet kandil günleri!

Diyanet kandil günleri!

Halk arasında Aşure ayı olarak da bilinen, Muharrem ayı geride kaldı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan dini günler takvimine göre bugün Safer ayının ilk günü. Vatandaşlar yılın son kandili olan Mevlid kandilinin ne zaman idrak edileceğini öğrenmek istiyor. Peki, 2020 Mevlid Kandili ne zaman?