• $7,5231
  • €8,9784
  • 413.927
  • 1541.98

diş temizliği  
haberleri

diş temizliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika diş temizliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Çocuklarda diş temizliği ne zaman başlamalı?">
Çocuklarda diş temizliği ne zaman başlamalı?

Çocuklarda diş temizliği ne zaman başlamalı?

Çocuklarda diş temizliğine ne zaman başlanmalı? sorusunun cevabı aileler tarafından merak ediliyor. Çocukların dişlerinin ilk görüldüğü andan itibaren temizlenmesi gerektiğini belirten uzmanlar, çocuklarda diş bakımını anlattı.

Virüs cansız ortamda birkaç saat dayanabiliyor! Ağız temizliğine dikkat!">
Virüs cansız ortamda birkaç saat dayanabiliyor!   Ağız temizliğine dikkat!

Virüs cansız ortamda birkaç saat dayanabiliyor! Ağız temizliğine dikkat!

Koronavirüs sürecinde ağız sağlığı neden önemli? Virüsten korunmak için diş temizliği nasıl olmalıdır? gibi soruların cevabı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Virüsün damlacık yolu ile bulaştığına vurgu yapan uzmanlar, bu süreçte çocuk ve yetişkinlerin diş temizliğine önem vermesi gerektiğini vurguladı. Peki, ağız temizliği nasıl olmalıdır?

Ağız ve diş temizliği nasıl olmalıdır? Diş fırçası nasıl seçilmelidir?">
Ağız ve diş temizliği nasıl olmalıdır?  Diş fırçası nasıl seçilmelidir?

Ağız ve diş temizliği nasıl olmalıdır? Diş fırçası nasıl seçilmelidir?

Kullanılan diş fırçaları, tüketilen besinler ve ağız temizliği diş sağlığını etkiliyor. Uzmanlar düzenli ve doğru şekilde ağız ve diş bakımı yapılmadığı takdirde ciddi fizyolojik, patolojik hatta psikolojik sorunların ortaya çıkabileceği konusunda uyardı. Peki, ağzı ve diş temizliği nasıl olmalıdır? Diş fırçası nasıl seçilmelidir? İşte cevaplar...

Karantina günlerinde diş temizliği nasıl olmalıdır? Diş ağrılarına dişçiye gitmeden çözüm!">
Karantina günlerinde diş temizliği nasıl olmalıdır?  Diş ağrılarına dişçiye gitmeden çözüm!

Karantina günlerinde diş temizliği nasıl olmalıdır? Diş ağrılarına dişçiye gitmeden çözüm!

Mecburi olunmadığı sürece evden çıkılmayan karantina günlerinde diş ağrılarına karşı ne yapılabilir? Dişçiye gitmeden tedavi mümkün mü? Özellikle evde geçirilen süreçte karbonhidratlı besin tüketimi arttı. Peki, bu durumdan en çok etkilenen dişlerin bakımı nasıl olmalı? Uzmanlar karantina günlerinde ağrılarla başa çıkmak için ağız ve diş temizliğini anlattı.

Diş eti çekilmesi nedir? Diş temizliği nasıl olmalıdır?">
Diş eti çekilmesi nedir?  Diş temizliği nasıl olmalıdır?

Diş eti çekilmesi nedir? Diş temizliği nasıl olmalıdır?

Yemeklerden sonra diş temizliği hem dişler açısından hem de dişlerden kaynaklanan diğer sağlık problemleri için büyük bir öneme sahip. Öğünler sonrasında besin atıklarının temizlenmesine dikkat çeken Dt. Efe Kaya, diş eti çekilmelerine karşı uyarıda bulundu. İşte diş tedavisi ve diş eti çekilmesi hakkında merak edilenler...