• $ 5,8011
  • € 6,5197
  • 252.239
  • 94.244
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Andy Murray'dan veda açıklaması! 'Çok acı çekiyorum'

Kariyerinde üç grand slam şampiyonluğu bulunan Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray, kalçasındaki sakatlıktan dolayı çektiği acılara daha fazla dayanamayacağını ve Avustralya Açık'ın son turnuvası olabileceğini duyurdu.

Melbourne kentinde 14-27 Ocak tarihlerinde düzenlenecek Avustralya  Açık için hazırlıklarını sürdüren ve ilk maçını tek erkelerdeki 22 numaralı seri  başı İspanyol Roberto Bautista Agut ile oynamaya hazırlanan Andy Murray,  sakatlığıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
 
Avustralya Tenis Merkezi'ndeki toplantıda kalçasındaki sakatlık yüzünden acı çektiğini belirten ve tenis oynamakta zorlandığını aktaran Murray,  yaşadığı süreci anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.
 
Grand slam turnuvalarında 3, olimpiyatlarda ise 2 kez şampiyonluğa  ulaşan eski dünya 1 numarası Murray, Avustralya Açık'ın katıldığı son turnuva  olabileceğini vurgulayarak, "Kendimi iyi hissetmiyorum. Uzun zamandır mücadele  ediyorum. Yaklaşık 20 aydır çok acı çekiyorum. Kalçamın iyileşmesini sağlamak  için elimden gelen her şeyi yaptım fakat işe yaramadı. Wimbledon, tenisi bırakmak  istediğim yerdi ancak bunu yapabileceğimden emin değilim. Avustralya Açık'ın son  turnuvam olabileceğini düşünüyorum.”  ifadelerini kullandı.
 
Avustralya Açık'ın düzenleneceği Melbourne Park'ta dün tek  erkeklerdeki 1 numaralı seri başı Sırp Novak Djokovic ile antrenman maçı oynayan  ve ilk seti 6-1 kaybettikten sonra, ikinci sette 4-1 gerideyken oyunu bırakan  Murray, 2017 yılında yaşadığı sakatlığın ardından Ocak 2018'de ameliyat olmuştu.
 
Sakatlığı sonrası tek erkeklerde 230. sıraya gerileyen Murray,  Avustralya Açık'ta İspanyol Roberto Bautista Agut ile 14 Ocak'ta ilk maçını  oynayacak. (AA)

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Akşam TV ekibi 23 Haziran İstanbul seçimleri öncesi sokağın nabzını tuttu. Bahçelievler´e giden e

Seçmen, Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu Ortak Yayınını Yorumladı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Chernobyl (Çernobil) dizisindeki karakterlerin gerçek hayattaki karşılıkları

Yavuz Akdeniz'de ilk sondaj için uğurlanıyor