İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8311
  • 5.6535
  • 193.29
  • 89897
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Şimdi karar verme zamanı

SİBEL ATEŞ YENGİN

x

sibel.ates@aksam.com.tr

Her yeni yıla girerken alınan kararların bir kısmı uygulamaya geçirilirken, bir kısmı ise gelecek yıllara saklanıyor. Psikiyatr Nehir Kürklü yeni yılın nasıl karşılanması gerektiğine ilişkin öneride bulundu. 

1-HEDEFİNİZİ ZAMANA YAYIN

Deneyimlerden faydalanmak, alınan kararları hayata geçirmek için yeni yıl fırsat olarak görülür ve kişiyi motive eder. Bu süreçten yararlanmak için uygulanabilir hedefler oluşturmak ve bunları birden bire yapmak yerine zamana yaymaya çalışmak faydalıdır.

2 - KARARLARINIZ GERÇEKÇİ OLSUN

İstekleri ve kararları olumlu sonuçla gerçekleştirebilmek için detaylı olarak planlı ve kontrolcü davranmak gerekir. Hedeflerin olumlu cümleler kurarak belirlenmesine dikkat edilmelidir. Kararları gerçekleştirebilmek için net cümleler kurmaya, çevreden fikir almaya özen gösterilmelidir.

3 – KARARLARINIZI ERTELEMEYİN

Birçok kişi yeni yıl için “sigarayı bırakma, spor yapma, derslerine zamanında çalışma, hobi edinme, sosyalleşme” gibi bir sürü kararlar verir. Verilen bu kararların sağlıklı bir psikoloji için yerine getirilmesi büyük önem taşır.

4 – UYGULAMAYA GEÇİRİN

Kararlar hiç vakit kaybetmeden uygulamaya geçirilmelidir. Yeni yıl hedefleri ve beklentileri gerçekleşmediği zaman hayal kırıklığı yaşanabilir. Bu nedenle uygulamaya geçirebilmesi mümkün kararlar alınmalı.

5 - SAĞLIKLI BESLENİN

Mevsimine göre taze sebze ve meyve tüketimine önem verin. Bol bol doğal mineralli su için. Öğünlerinizde sık sık mevsim balıklarına yer verin. Düzenli olarak yeşil çay için.

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Adnan Oktar ve müridlerine yönelik düzenlenen operasyonun ardından, örgütle ilgili yeni detaylar da

Adnan Oktar örgütü liseli kızları ağına böyle düşürüyormuş

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

98 milyon lira unutuldu

Türkiye'yi uçuracak adım

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.