İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.8311
  • 5.6535
  • 193.29
  • 89897
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Doğala dönüş insanlığı kurtaracak

ÖZLEM SÖNMEZ

x

ozlem.sonmez@aksam.com.tr

Kanser, obezite, tansiyon ve beraberinde tetiklediği tüm hastalıklar insanlığı doğal hayata yönlendirdi. Besinler kadar günlük hayatta kullanılan tüm ürünlerin tam anlamıyla doğalına yönelince piyasada bu ürünlere ulaşma ihtiyacı doğdu. Peki temizlikten bakıma yüzümüze sürdüğümüz kremden, bebeğimiz için kullandığımız şampuana kadar tüketilen ürünler ne kadar doğal?

Son yıllarda şehir hayatının karmaşası, kalabalık, yoğun çalışma temposu ve çevre faktörleri özellikle büyük şehirlerde yaşayan bireyleri doğal yaşama yönlendirdi. Özellikle yiyip içtiklerimiz, giydiklerimiz ve günlük hayatta kullandığımız tüm ürünlerin doğal olmasına özen gösteriyoruz. İşte tam da bu anlamda torununun alerjisi nedeniyle doğan bir girişimcilik hikayesiyle karşımıza Incia çıktı. Glohe Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Şahin yüzde yüz bitkisel ürünlerin doğuş hikayesini üretimin başında AKŞAM’a anlattı: Torunum, alerjisi nedeniyle Türkiye’deki hiçbir şampuanı kullanamıyordu. Sadece yurt dışındaki bir fuarda rastladığım ve doğal olduğu söylenen şampuanı kullanabildi fakat onun da tam doğal olmadığını, içinde katkı maddeleri olduğunu görünce Türkiye’de kendimiz bu işi yapmaya karar verdik. İşin özünde AR-GE’nin yattığını gördük ve kendi BioArge Laboratuvarları’nı kurduk. Daha sonra fabrikamızı hayata geçirdik ve üç yıllık çalışmalarımız sonucunda ilk markamızı ortaya çıkardık. 

İnsan vücudu doğal ürün istiyor

Doğal ürünler insan vücudu ve doğa ile dost ürünleri istiyor. Hem kendimiz hem de doğanın korunması için… Bizim de anlayışımız çevre,  doğa ve insan ile uyumlu, flora dostu ve yüzde 100 doğal ürünleri tüketici ile buluşturmak. Ayrıca üretimden ambalaj kullanımına kadar çevre ve doğa dostu yaklaşımı sergiliyoruz. Ambalajlarımız geri dönüşümlü, hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz. Genetiği değiştirilmiş hammaddeler, paraben, petrokimyasal maddeler ya da sentetik koku, kıvam artırıcı, köpürtücü, koruyucu, renk ve boya maddesi ürünlerimizde yer almıyor.

Sabundan kişisel bakıma kadar...

Sabun, kişisel bakım, ev temizlik ve anne bebek bakım serisi olmak üzere markamız altında şu anda 40’a yakın ürünümüz mevcut. Amacımız sabah kalktıktan akşam yatana kadar kullanılan tüm kişisel bakım ve ev temizlik ürünlerinin doğal olması… 

Cilt florası dostu ne demek?

INCIA dünyasında yer alan tüm ürünler, BioArge Laboratuvarları’nda test edilerek, doğallığı onaylanan birbirinden değerli yağlar, bitki özleri ve çeşitli hammaddelerden hazırlanıyor. Ürünlerimizi üretirken ihtiyacımız olan tüm koruyucuları, kokuları doğal malzemelerden elde ediyoruz. Patent korumalı buluşumuz olan ve bitki özlerinden oluşturduğumuz koruyucularımız cildin doğal florası ile uyumludur.

DOĞAL ÜRÜN NASIL ANLAŞILIR?

- Özellikle sabun ve temizleyici ürünler çok fazla köpürmez.

- Elde ve kullanılan yerde hafif yağımsı bir tabaka bırakır.

- Ciltte tahrişe yol açmaz, kepeklenme, pul pul  dökülme yapmaz.

- Kokusuzdur, parfüm kullanılmaz.

- Doğal olan renksiz değildir, bitki özlerinin rengini alır. 

 

 

 

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Adnan Oktar ve müridlerine yönelik düzenlenen operasyonun ardından, örgütle ilgili yeni detaylar da

Adnan Oktar örgütü liseli kızları ağına böyle düşürüyormuş

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

98 milyon lira unutuldu

Türkiye'yi uçuracak adım

Active Server Pages error 'ASP 0126'

Include file not found

/_codes/picomm_detay_sagframe_dyn.asp, line 2

The include file '/_data/main/home.txt' was not found.