İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0819
  • 4.9684
  • 174.10
  • 107.401
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Çağdaş ustaların seçkin eserleri bu müzayedede

Beyaz Müzayede’nin 2017’deki ilk çağdaş sanat müzayedesi ‘38. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi’ dünyadan ve Türkiye’den çağdaş ve modern sanat ustalarının eserlerini bir araya getiriyor.

x

Beyaz Müzayede, 2017 yılını 15 Ocak’ta Orjin Sanat Merkezi’nde gerçekleştireceği 38. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi ile açıyor. 38. Beyaz Çağdaş ve Modern Müzayedesi’nde önemli koleksiyonlardan derlenmiş 125 sanatçının 245 sıra dışı eseri satışa sunuluyor. Beyaz Müzayede’de yer alan yapıtlar, 8-14 Ocak tarihlerinde saat 10.00-20.00 arasında Beyaz Müzayede’nin Nişantaşı’ndaki sanat mekânı ‘Beyaz Space’de sanatseverlerin 
ziyaretine açık olacak. Aziz Karadeniz tarafından yönetilecek 38. Beyaz Müzayede 15 Ocak Pazar günü saat 14.00’te Maslak’ta Orjin Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

‘MOR SAÇLI KADIN’ MÜZAYEDENİN GÖZDESİ

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen çağdaş sanatçılarının birbirinden değerli yapıtlarının satışa sunulacağı 38. Beyaz Müzayede’de Ömer Uluç’un 1981 tarihli ‘Mor Saçlı Kadın’ isimli eseri en çok ilgi çekecek yapıtların başında geliyor. Uluç’un ‘Mor Saçlı Kadın’ eseri, 160 bin TL-240 bin TL tahmini fiyat aralığıyla satışa sunuluyor. ‘Fransız Ekolü’ Türk Çağdaş Sanatı’nın birbirinden değerli temsilcilerinin yapıtlarının yer aldığı müzayedede bu sene Tate Modern’de sergisi açılacak olan Türk çağdaş sanatının en önemli kadın ressamı Fahrelnisa Zeid’in 1960’lı yıllara ait ‘Abstrait Rouge’ isimli soyut yapıtı da, en çok ilgi çekecek eserler arasında yer alıyor. ‘Abstrait Rouge’ 200 bin TL-300 bin TL tahmini fiyat aralığıyla satışa sunuluyor. 

FİKRET MUALLA’NIN TÜM DÖNEMLERİ

Müzayede’de ayrıca Mübin Orhon, Nejad Melih Devrim, Selim Turan ve Hakkı Anlı’nın farklı dönemlerine ait müzelik nitelikte yapıtları satışa çıkıyor. Dünyada en çok tanınan Türk sanatçımız Fikret Mualla’nın bugüne kadar satışa sunulmuş tüm dönemlerini içeren en kapsamlı koleksiyonu da, Fikret Mualla koleksiyonerleriyle buluşuyor. 
Eski Hıfzı Topuz Koleksiyonu’na ait birbirinden önemli 9 Fikret Mualla yapıtı arasında, ağırlıklı olarak kâğıt 
üzeri guaj eserler üretmiş olan sanatçının nadir rastlanan 4 adet tuval üzeri yağlı boya yapıtı yer alıyor.  

USTALAR VE ESERLERİ

38. Beyaz Müzayede’de çağdaş ve modern sanat ustalarımızdan Burhan Doğançay, Adnan Çoker, Sabri Berkel, Ferruh Başağa, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu, Nuri İyem, Burhan Uygur, Cihat Burak, Ali Çelebi, Şükriye Dikmen, İhsan Cemal Karaburçak, Komet, Ergin İnan, Devrim Erbil, Güngör Taner, Mustafa Ata, Koray Ariş, Osman Dinç, Türk Çağdaş Sanatı’nın orta ve genç kuşağından Kemal Önsoy, Selma Gürbüz, Azade Köker, Ramazan Bayrakoğlu, Murat Pulat, Rüstem Kasapoğlu gibi değerli Türk sanatçıların yanı sıra, eserleri dünya müzelerinde yer alan Shirin Neshat, Jiri Dokoupil, Bjarne Melgaard, Gudmundur Erro, Peter Zimmermann, Fabian Marcaccio, Jan Voss ve Ben Willikens gibi dünya çağdaş ustalarının seçkin eserleri de sanatseverlerle buluşuyor.

İstanbul Narkotik polisi, aralarında Bahçelievler ve Fatih´in bulunduğu bir çok ilçede eş zamanlı op

O dizinin çekildiği mahalleye operasyon

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Emekli maaşlarına düzenleme hayata geçerse 224 lira artacak

Diriliş Ertuğrul bu akşam neden yok yayın akışından çıkarıldı

En Çok Okunanlar