• $ 5,6839
  • € 6,2991
  • 271.003
  • 95826
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Büyüleyici mayo tasarımları

ÜMİT TEMURÇİN

umittemurcin@gmail.com

Tasarımcı Cihan Nacar, ‘Dramatik İroni’ adını verdiği ve şehirli kadının dramasını ironik bir dille anlattığı yeni koleksiyonunu benzersiz İstanbul manzarasına sahip Four Seasons Hotel Bosphorus’un havuz başında bir defileyle tanıttı.

Son yılların parlayan moda tasarımcılarından biri olan Cihan Nacar koleksiyonlarında her sezon şehirli kadının güçlü görünümü ve arkasındaki romantik ve naif tarafını sergilerdi. Bu sezon kadınların dramasını ve dramatik hayatlardaki ironiyi konu alıyor. Atölye aşamasında üretimlerine bire bir şahit olduğum koleksiyon, baştan sonra kırmızının birçok tonunu barındıran, %100 el işçiliği. Mayodan çok “couture body” olarak nitelendirilen koleksiyonda çok fazla kristal ve değerli taş kullanımı öne çıkıyor.

İlk kez dünyada couture body defilesine imza atan tasarımcı Cihan Nacar, bu sefer üçüncü kez bu tarzda parçalardan oluşan bir defile gerçekleştirdi ve ben de bu projenin planlanma ve organizasyon aşamasında danışman olarak kendisine destek vermekten mutluluk duydum. Bir önceki “Pure Glow” koleksiyonunun devamı niteliğindeki “Dramatic Ironiy” koleksiyonu, kadının tutkulu ve dramatik tarafını anlatan, görene aşka dair duyguları, tutku ve drama gibi kavramları çağrıştıran, aşk üzerine kurgulanmış bir koleksiyon olma özelliği taşıyor. 

Plaj giyiminin ötesinde, couture mayo ve couture body olarak tanımlanan parçaların yer bulduğu koleksiyon, hazır giyimden öte, tamamen sipariş üzerine ve kişiye özel çalışılması gereken parçalardan oluşuyor. Derin kırmızılarda, ışıl ışıl ve 80’ler etkisi görülen koleksiyonda dik vatkalar, dar formlar, diz altına kadar uzanan etekler ve 80’lere ait detaylar öne çıktı. “Dramatic Irony” koleksiyonu 2020 kumaşlarından seçilen dokuların, el işçiliği detaylarla birleşiminden oluşurken, tasarımlara hareket katan üç boyutlu detaylar dikkat çekti.

Yves Rocher tarafından yapılan makyajlarla, Top Model Özge Ulusoy, Oyuncu Özge Borak ve Oyuncu Ecem Özkaya gibi ünlü isimlerin podyumda yürüdüğü defilede yaklaşık 40 parçalık bir koleksiyon sergilendi. Cihan Nacar Dramatic Irony defilesinde Okan Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri ile yapılan projeyi de dahil etti. Defile, Four Seasons Hotel Bosphorus’ta, Boğaz’ın yanı başında konumlanan açık havuzun başında yapılan ilk etkinlik olma özelliği taşıyor. Fonda, güzelliğiyle âşık olunacak bir kadından farksız olan İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasıyla sunulan kıpkırmızı koleksiyon, otelin havuz başında bir araya gelen moda, cemiyet, basın ve sanat camiasının önemli isimlerinin izlediği bir defileyle tanıtıldı. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Olay, Çin´in Guangdong bölgesindeki Foshan şehrinde meydana geldi. Otobanda yüksek hızla seyreden

Otobanda Otomobilin Kaputu Böyle Uçtu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Selde ıslandılar, bakın kurutmak için ne yaptılar?

Evinin bahçesinde tam 50 adet var! Görenler şaşırıyor...