İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0947
  • 4.987
  • 174.12
  • 107.401
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Ağımıza takılanlar

ENDER EREN

x

endereren@gmail.com

Dünyanın en ilginç fikirlerini bulabileceğiniz ev dekorasyonuyla ilgili ipuçlarını, en son teknolojileri, ilginç tasarımları ve pratik uygulamaları sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Çalışanların yeni akıllı asistanı 

Amazon Web Services (AWS), çalışanların teknolojiyle etkileşimlerini basitleştirmek için akıllı asistanı Alexa for Business’ı tanıttı.Alexa for Business konferans çağrısı yapma, toplantı odası ekipmanlarını kontrol etme, toplantı planlama, görevleri takip etme veya malzeme sipariş etme gibi görevleri otomatikleştirmenize yardımcı oluyor. 

Moda ve sanal/artırılmış gerçeklik bir araya gelirse…

Üst üste sanal gerçeklik gözlükleri piyasaya çıktı, kısa filmlerden belgesellere ve sanat çalışmalarına kadar çok farklı işler denenmeye başlandı. Artırılmış gerçeklik ise Apple’ın iPhone 8 ve X modellerindeki özel çipler sayesinde her cebe girmeye başladı. Moda sektörü de bu gelişmelerden nasibini alacak tabi ki.

Akıllı takip çözümü BeyondCare

Arçelik A.Ş., geliştirdiği yeni nesil akıllı takip çözümü BeyondCare ürününü tanıttı. Mobil EKG Takip Sistemi olan BeyondCare, hastaların kalp ritmi, solunum, aktivite, vücut sıcaklığı gibi yaşamsal verilerinin uzaktan takip edilmesine imkan sağlıyor. Sadece 14 gram ağırlığındaki ürün, suya dayanıklı kablosuz tasarımıyla kalp üzerine yapıştırılarak kullanılıyor.

Saint-Joseph bir ilke imza attı

İstanbul Saint-Joseph Lisesi, 2016 yılında tohumlarını attığı Fenerbahçe Parkı Topluluk Bahçesi’ni VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisi ile buluşturarak, Türkiye’de eğitim ile sanal gerçekliğin birleştiği ilk permakültür projesine imza attı. Permakültür Kulübü öğrencileri ve Apollo tasarım stüdyosu tarafından hayata geçirilen Topluluk Bahçesi VR Projesi, Android ve iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlardan Fenerbahçe Parkı Topluluk Bahçesi’ni gezme fırsatı sunarken, sürdürülebilir yaşam alanları kurgulamaya teşvik ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu seçimin tarihini unuttu

Kılıçdaroğlu seçimin tarihini unuttu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Dünyanın en şansız insanları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

En Çok Okunanlar