• $7,8228
  • €9,4308
  • 459.326
  • 1328.83

çocuklarda obezite  
haberleri

çocuklarda obezite ile ilgili tüm haberleri ve son dakika çocuklarda obezite haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

D vitamininin fazlası zararlı olabilir">
D vitamininin fazlası zararlı olabilir

D vitamininin fazlası zararlı olabilir

D vitamininin düzeyi normal dahi olsa takviye alınması gerektiğini öneren uzmanlar, D vitaminin fazlasının da zararlı olduğunu söyledi. İşte çocuklarda D vitamini konusunda bilinmesi gerekenler...

Fazla kilolar çocuklarda yetişkin hastalıklarını artırdı">
Fazla kilolar çocuklarda yetişkin hastalıklarını artırdı

Fazla kilolar çocuklarda yetişkin hastalıklarını artırdı

Televizyon ve bilgisayarlar karşısında geçirilen sürelerin artmasıyla çocuklarda obezite sorunu arttı. Yanlış beslenme yüzünden artık 8 yaşındakilerin de diyet yaptığını belirten uzmanlar, çocuklarda diyeti anlattı.

Online eğitim obezite riskini artırıyor">
Online eğitim obezite riskini artırıyor

Online eğitim obezite riskini artırıyor

Pandemi hayatımızdaki pek çok şeyi değiştirdi. Evde geçirilen zamanın artışı normalde mutfağa uğramayanları bile usta aşçılara taş çıkarır hale getirdi.

Ebeveyndeki obezite çocukta da risk">
Ebeveyndeki obezite çocukta da risk

Ebeveyndeki obezite çocukta da risk

Çocukluk çağı obezitesi tüm dünyada en önemli sağlık sorunlarından biri olarak gösteriliyor.

Uzmanlar uyardı: Tabletler çocukta obeziteye neden olabilir!">
Uzmanlar uyardı: Tabletler çocukta obeziteye neden olabilir!

Uzmanlar uyardı: Tabletler çocukta obeziteye neden olabilir!

Çocuklarda obezite çağımızın en önemli sağlık problemleri arasında yer alıyor. Peki, cep telefonları veya tabletlerin buna sebep olabileceğini hiç düşündünüz mü? Uzmanlar başta "obezite" olmak üzere ileride yaşanacak sosyal ve fiziksel bozukluklara ilişkin ebeveynleri uyardı.

Çocuklarda doğru beslenme obeziteyi önler">
Çocuklarda doğru beslenme obeziteyi önler

Çocuklarda doğru beslenme obeziteyi önler

Kovid-19 salgını ve evde eğitim nedeniyle ev ortamında daha çok vakit geçiren çocuklar, hareketsizlik ve sürekli yemek yeme gibi nedenlerle obezite riskiyle karşı karşıya kalıyor.

Türkiye'de her 3 kişiden biri obez! Ailenin kilolu olması obezite sebebi mi?">
Türkiye'de her 3 kişiden biri obez!  Ailenin kilolu olması obezite sebebi mi?

Türkiye'de her 3 kişiden biri obez! Ailenin kilolu olması obezite sebebi mi?

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre Türkiye'de her üç kişiden biri obez. Yıllardan beri kilo sorununun aileyle ilişkisi olduğu tartışılır. Peki, ailenin kilolu olması obezite sebebi olabilir mi? Obeziteyle ilgili yapılan bir araştırmada çocuklarda iştah fazlalığı ve obezite sıklığındaki artışa yol açan risk faktörleri doğmadan önce başlıyor. Gebelik döneminden itibaren obezitenin etkilerini ve nedenlerini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

COVİD-19 ve obezite arasındaki ilişkiye dikkat! Çocukları ve gençleri bekleyen tehlike!">
COVİD-19 ve obezite arasındaki ilişkiye dikkat!  Çocukları ve gençleri bekleyen tehlike!

COVİD-19 ve obezite arasındaki ilişkiye dikkat! Çocukları ve gençleri bekleyen tehlike!

Obezite şikâyetleri her geçen gün artıyor. Dünya genelinde araştırmalarla ortaya konulan Covid-19 çocukluk/gençlik çağı obezitesi ilişkisinin büyük tehlikeye işaret ettiğine dikkat çeken uzmanlar, gençlerde ve çocuklarda obezite sorunu için aileleri uyardı.

Çocukların yeme alışkanlığı ile ilgili araştırmada ilginç detay! Karantina çocukların yeme alışkanlığını nasıl değiştirdi?">
Çocukların yeme alışkanlığı ile ilgili araştırmada ilginç detay!  Karantina çocukların yeme alışkanlığını nasıl değiştirdi?

Çocukların yeme alışkanlığı ile ilgili araştırmada ilginç detay! Karantina çocukların yeme alışkanlığını nasıl değiştirdi?

Araştırmalara göre Kovid-19 nedeniyle dünyada uygulanan karantinalar obez çocukların sağlığını olumsuz etkiledi. İtalya'da sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı mart ve nisan aylarında obezite görülen 41 çocuğun yemek ve fiziksel aktivite alışkanlıklarıyla uyku düzenleri incelenerek 2019 verileriyle karşılaştırıldı. Çocukların, bir yıl öncesine göre, her gün bir öğün fazla yemek yedikleri tespit edildi. İşte çocuklarda obezite ile alakalı yapılan araştırmanın diğer detayları...

Karantina döneminde dikkat! Çocuklarda obezite sorunu artabilir">
Karantina döneminde dikkat! Çocuklarda obezite sorunu artabilir

Karantina döneminde dikkat! Çocuklarda obezite sorunu artabilir

Evde daha fazla vakit geçiren çocuğun fast food ve abur cubura yöneldiğini söyleyen İstinye Üniversite Hastanesi Medical Park Gaziosmanpaşa'dan Beslenme ve Diyet Uzmanı Sedef Aksu, “Evde hareketsiz kalan ve çok fazla abur cubur tüketen çocuk hızla kilo alır. Karantina süreci bittikten sonra sağlık sorunu yaşayabilirler, bu durum obezite riskini artırır. Kilo artışı şikayetiyle bize başvuran hastalar var” uyarısında bulundu.

Çocuklarda obezite belirtileri nelerdir?">
Çocuklarda obezite belirtileri nelerdir?

Çocuklarda obezite belirtileri nelerdir?

Evde daha fazla vakit geçirmek obezite riskini artırır mı? Son günlerde bu sorunun cevabı merak ediliyor. Ev sürecinde çocuğun fast food ve abur cubura yöneldiğini söyleyen uzmanlar, çocuklarda kilo alma sorununa ve obezite konusuna karşı vatandaşları uyardı. İşte çocuklarda obezite konusunun detayları...