• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24

ciltte alerji  
haberleri

ciltte alerji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika ciltte alerji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Araştırmalar ortaya çıkardı! Bebek nemlendiricisine dikkat">
Araştırmalar ortaya çıkardı! Bebek nemlendiricisine dikkat

Araştırmalar ortaya çıkardı! Bebek nemlendiricisine dikkat

Birçok aile bebekler için nemlendirici kullanmayı tercih ediyor. Peki, nemlendiricinin bebek cildini nasıl etkilediğini hiç düşündünüz mü? Araştırmalara göre bebeklerde sık kullanılan nemlendirici besin alerjisine sebep oluyor.

Yüzünüzde akneler arttıysa maske türünü değiştirin">
Yüzünüzde akneler arttıysa maske türünü değiştirin

Yüzünüzde akneler arttıysa maske türünü değiştirin

Pandemi ile hayatımıza giren maskeler nemlenme nedeniyle akne, tahriş, kızarma, kaşınma gibi ciltte alerji durumlarına sebep olabiliyor. Peki, maske için ne yapmak lazım? Cilt için maskeyi nasıl seçmek gerekiyor? Doç. Dr. Selda Pelin Kartal, maskeden koruyan önlemleri anlattı.

Kumaş ve boyalı maskeler alerjiye sebep olabilir">
Kumaş ve boyalı maskeler alerjiye sebep olabilir

Kumaş ve boyalı maskeler alerjiye sebep olabilir

Koronavirüsten korunmak amacıyla cerrahi maskelerin yanı sıra süslü ve boyalı maske çeşitlerinin kullanımı da arttı. Sentetik kumaş ve boyaların kullanıldığı bu maskelerin cilde zarar verdiğini ve alerjiye sebep olabileceğini söyleyen uzmanlar, vatandaşı boyalı ve kumaş maskeler konusunda uyardı.

Yaz mevsiminde en çok görülen cilt hastalıkları nelerdir? İshilik neden oluşur?">
Yaz mevsiminde en çok görülen cilt hastalıkları nelerdir?  İshilik neden oluşur?

Yaz mevsiminde en çok görülen cilt hastalıkları nelerdir? İshilik neden oluşur?

Yaz mevsimi gelince herkeste cilt bakımı telaşı başlıyor. Yaz aylarında cilt hastalıklarında artış olduğuna dikkat çeken uzmanlar, güneş yanıkları, mantar enfeksiyonları, ishilikler, güneş alerjileri, derin kırışıklıklar, erken cilt yaşlanması, cilt lekeleri, kanser öncesi deri keratozları ve cilt kanseri gibi birçok hastalık için uyarıda bulundu.