• $ 6,056
  • € 6,7695
  • 248.744
  • 86.796
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

FETÖ ne yapmak istiyor?

Sorunun doğrusu, FETÖ yapılanmasına ne yaptırılmak isteniyor? Cevabı, 15 Temmuz darbe girişiminden çıkarabiliriz. Birinci hedef Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikinci sırada Türkiye Büyük Millet Meclisi, üçüncü sırada seçilmiş meşru hükümetin düşürülmesi olduğuna göre, aslında bu ihanet çetesinin amacı tektir, tek hedefleri vardır: Türkiye’nin bağımsızlığını yok etmek.

Meseleyi doğru koymak gerekir; bu topraklarda bin yıldır yaşayan Türklerin bağımsız bir devlet olarak varlığı yok edilmek isteniyor. Bu ihanet çetesi içinde yer alan alçaklar sürüsünün, ortada dolaşan isimlerine, başlarındaki müptezel adamlarına bakıldığında zaten meselenin bu çapsızların kendi başlarına yapabilecekleri işin çok ötesine uzandığını, işin başka bir akılla yönetildiğini, bunun ileri istihbarat tekniklerine dayandığını anlamamak için saf olmak gerekir ifadesi dahi hafif kalacaktır.

NE YAPTIĞINI SÖYLE...

FETÖ yapılanmasının işin başından bu tarafa böyle bir örgütlenmenin kontrolü altında geliştiği ve son yirmi yılda adım adım hedefe ulaşmak için ilerleme kaydettiği anlaşılmaktadır. Burada üzerinde durulması gereken ikinci mesele, PKK/PYD terör örgütlenmesidir. Bu cinayet örgütünün Türkiye’ye karşı sürdürdüğü kanlı eylemlerin amacı ilk bakışta sadece ülkenin bölünmesi diye anlaşılabilir fakat bu eksiktir. PKK’nın çatı örgütü KCK’nın eylem planının çerçevesini oluşturan metne bakıldığında da açıkça görüleceği gibi hedef ülkenin bölünmesi, milletin ayrıştırılması ve iç savaş üzerinden Türkiye’nin bağımsızlığına son verilmesidir.

“Ortada iki örgütün, açıkça ortaya çıkmış eylem stratejileri ve amaçlarını gösteren somut bir tablo durmaktadır. İkisinin de aynı amaçta birleşmesinin tesadüf olduğunu iddia etmek, ağaçtan düşen elmanın havada asılı kalacağını ya da yer çekimi diye bir şeyin olmadığını iddia etmek kadar anlamlıdır.”

Şimdi üzerinde düşünülmesi gereken bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Türkiye’ye karşı saldırıya geçen, bu iki örgüte bu aklı verenlerin iki saldırısı da başarısız olmuş durumdadır. PKK’nın şehirleri, kasabaları hendekler kazıp işgal ederek bir ‘iç savaş’ başlatma çabası başarısızlığa uğratılınca, devreye sokulan FETÖ yapılanmasının darbe girişimi ortaya çıkmıştır ki bunu da kaybetmişlerdir.

HEDEF BAĞIMSIZ TÜRKİYE

Gelmek istediğim nokta tam da burasıdır: Eğer bu darbe girişimi ilk hedeflerine ulaşmış olsaydı, yani Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM, Hükümet etkisiz kılınsaydı ‘iç savaş senaryosunu’ bu alçaklar devreye sokacaklardı. “ Ayn El Arap/Kobani sınırına konuşlandırılmış PYD militanları Urfa’dan başlayarak sınırdan saldırıya geçmeye hazır beklerken, FETÖ darbecileri iç savaşı başlatmak için bazı Güneydoğu şehirlerini uçaklarla bombalayıp fitili ateşlemek PKK’nın yapamadığı iç savaş ihanetini uygulamak için tereddüt göstermeyeceklerdi.”

‘Unutmayalım ki şahin görünümlü alçakların da güvercin kılığında dolaşan ihanet çetesinin de patronları aynıdır.’ Burada sadece küçük bir hatırlatma yaparak meseleye dönmek isterim: Uludere’de kaçakçı 34 köylünün önceden öldüreceğini bilip, sabaha kadar o olayın gerçekleşmesini bekleyerek baskıya girmeyen, olayı haber yapan tek gazete kimin gazetesidir? Bu nasıl bir gazetecilik başarısıdır!

“O zaman bu ‘büyük oyunun kurucularının’ ne yapmak için harekete geçeceğini tahmin etmek zor değil. Hemen BM kararı çıkartıp, ülkenin hangi enlem hangi boylam üzerinden bölünerek ikiye ayrılmasına karar verip, her iki parçayı da kontrol altına almak için harekete geçmekte tereddüt etmeyeceklerdi. Böylece ‘bin yıllık Şark Meselesinden’ kurtulmuş olacaklardı!” Batı için Şark Meselesinin Türk meselesi olduğunu, bunun da bağımsız Türkiye olduğunu anlamayan var mı?

Ünlü aktör ve eski California valisi Arnold Schwarzenegger, Güney Afrika?da katıldığı bir etkilinde

Arnold Schwarzenegger´e Tekmeli Saldırı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Samsun'da 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl coşkusu