İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5150
  • 3,9324
  • 142,05
  • 99.639

Tezkereyle kimleri işaret etti?

Bir yanda eski politikacı Bülent Arınç, televizyon ekranlarında açıklamalar yapıyor, sosyal medyada tweetler atıyor, diğer yanda yine eski politikacı Hüseyin Çelik, Arınç’ın açıklamalarını retweet yapıyor.

İşte böyle bir ortamda başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çıktığımız Latin Amerika ziyaretimiz. Dönüş yolunda Senegal’den ayrıldıktan sonra Erdoğan’la görüşme fırsatımız oldu ve sorularımızı cevaplandırdı. Özellikle 1 Mart tezkeresiyle ilgili söyledikleri çok ilginçti Erdoğan’ın.

Cumhurbaşkanı; “1 Mart tezkeresiyle Türkiye Irak’ta olsaydı, Irak’ın durumu böyle olmazdı. Bu Türkiye’yi masaya getirecekti. Ufku görmek önemli. Ben tezkerenin yanındaydım, karşı olanlar bunu söylemediler. Birileri de gizli kulis attı. İnsanların kimler olduğunu araştırır bulursunuz. Irak’ta düşülen hataya Suriye’de düşmek istemiyordum” diyordu.

Bu açıklamalar üzerine doğal olarak dün ‘Tezkere mesajı kime?’ başlıklı yorumlar okudum. Evet, Cumhurbaşkanı bu açıklamasıyla birilerini işaret ediyordu.

Peki, kimdi bunlar?

Çok fazla söze gerek yok. Latin Amerika ziyaretine başlarken, CNNTürk ekranlarında yaptığı açıklamalarla, paralel örgüte, AK Parti iktidarına yönelik kara propaganda projelerinin odak noktası Doğan Grubu’na selam duran Bülent Arınç ve onun açıklamalarını destekleyen Hüseyin Çelik’e yönelikti bu eleştiri.

Tezkerenin geçmemesini zafer çığlıklarıyla kutlayan bu isimlerin, bugün yaptıklarına bakınca, perşembenin gelişi çarşambadan belliymiş dedirtiyor insana.

Dink cinayetinin medya ayağı

Bu cinayette parmağı olan hiç kimse rahat uyuyamayacak. Bu konuda çok iddialıyım, kimse ‘ben yırttım’ diyemeyecek.
Tarafsız ve objektif bir şekilde üstüne gidilmeye başladığından itibaren Hrant Dink cinayeti ile paralel örgüt arasındaki bağ tek tek çözülüyor. Önce emniyet ve yargı ayağı ortaya çıkarıldı, yakında jandarmadaki paralel örgüt militanları da yargı önüne çıkacak.

Ancak, soruşturma bunlarla sınırlı kalmayacak. Çünkü, bu suikastı belki de önceden bilen paralel örgüte bağlı medya mensupları da var.

İstihbarat birimleri öyle bir ismin peşindeki, bu kişi medyada tanınmış bir gazeteci. Örgütün medya imamlığını yaptı. Örgüt militanı olan birçok gazeteciyi kritik yerlere bu isim refere etti. Ve halen ulusal bir televizyon kanalında yöneticilik yapıyor.

Bu isimle ilgili iddialar çok vahim;
Bu kişi Ogün Samast'ı biliyor muydu?
Samast yakalandığında aynı ilde miydi?
Soruşturma sonucunda bütün bu sorulara cevap bulunacak.

Bakırköy'de bir iş yerinde doğalgazdan kaynaklandığı değerlendirilen patlama yaşandı. Olayda bir kiş

Bakırköy'de bir iş yerinde doğalgaz kaynaklı patlama

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Bayram için ülkesine geçen Suriyeli sayısı 250 bini geçti!

Rusya, savaş gemilerinden DEAŞ mevzilerini vurduğunu açıkladı

En Çok Okunanlar