İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7831
  • 4.665
  • 161.67
  • 116.840

Bu kural niye var!

Karabüksporlular çok itiraz ettiler ama Beşiktaş'ın kazandığı penaltı tartışmasız derecede net. O yüzden bunun kritiğine girmeye bile gerek yok. Burada üzerinde konuşulması gereken bir başka konu var:

Penaltı kuralı diyor ki;

"Vuruşu yapan oyuncu ve kaleci dışındaki tüm oyuncular:

- Penaltı noktasından en az 9.15 mesafede

- Penaltı noktasının arkasında

- Oyun alanı içinde

- Ceza alanı dışında olmalıdır."

Oğuzhan’ın penaltı attığı pozisyona bakın. En az 3-4 tane Karabüksporlu oyuncu o topa vurmadan ceza sahasının içine giriyor. Ama hakem auta giden vuruşu tekrarlatamıyor. Yanlış anlaşılmasın bu sadece Beşiktaş-Karabük maçına mahsus bir durum değil. Hakemler bu konuda kuralları uzun süredir uygulamıyor.

Babel'in galibiyet golünde Oğuzhan'ın asisti muhteşemdi. Milli Takım'ın, Ukrayna karşısındaki galibiyetinde iz bırakan bir futbol oynayan Oğuzhan, penaltıyı kaçırmasına rağmen demoralize olmadı, işini iyi yaptı. Tebrikler.

Bana göre Şenol Hoca'nın dünkü maça Cenk'le başlamaması yanlıştı. Kabul ediyorum, Cenk Milli Takım'dan yorgun dönmüştü, Porto maçı arifesinde dinlenmesi isabetli bir karar olabilirdi. Ama ben bu kadar formda bir oyuncuyu kesmem. 3 gün arayla 3 maç oynayacak enerjisi ve morali olduğunu düşünüyorum.

Şenol Hoca'nın, Atiba, Cenk ve Quaresma'yı yanında oturtmasını 'Yönetime mesaj' gibi yorumlamanın ise art niyetli olacağını düşünüyorum.

Zira bu kadar yoğun maç trafiğinde fizik gücünü tasarruflu kullanma düşüncesi yanlış değil. Maçtan 1 gün önce Şili'den dönen ve tek bir idmana bile çıkamayan Medel’i de aynı şekilde değerlendirmek gerekir.

Beşiktaş dün Karabük'te alkışlanacak bir futbol oynamadı ama alkışlanacak bir 3 puan aldı. 10 kişi kalmışken kazanılan bu maç, Porto mücadelesi öncesi camianın moral değerlerini de yukarıya çekti.

Aksi bir sonuç kuşkusuz Avrupa'ya da olumsuz şekilde yansıyacaktı.

Kenan Karcı Diğer Yazıları

Ham armut

19.08.2017

Fişşek Pepe

14.08.2017

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri´nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip E

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin savaşında 1829 terörist etkisiz hale getirildi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İçişleri Bakanlığı JÖH ve PÖH'ü TSK'nın emrine verdi

Türkiye'de gerçekleşecek Eurasia Air Show'a 100'ü aşkın ülke katılacak

En Çok Okunanlar