İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7586
  • 4.666
  • 162.75
  • 115.881

'Yenilmedik' sevinci!

Ligdeki konumu gereği stresin şimdiden tavan yaptığı Gençlerbirliği’nin önce oynatmamak, sonrasında da hızlı hücumla umut aradığı maçta Trabzonspor’un, kalabalık rakip yarı alandaki gol arayışları ilk yarıda yetersiz kaldı.

Sıkı markajdan kurtulmak için mecburi yer değiştirip bazen fazlaca geri çekilen Sosa ile sürekli faullere maruz kalan Abdülkadir’e destek lazımdı, sağ bek Kamil Ahmet’in dışında kimse bunu yapamadı. Aldığı topları sürekli ‘kaybetmesi’ özelliğiyle Kucka, duayen Özkan Sümer’in deyimiyle ‘sihirbaz!’ gibi. Tek meziyeti top kapmak ve bu, Rıza Çalımbay tarafından yeterli görülüyor haftalardır! Okay anlamsız şekilde defansa daha çok destek verdi, hücuma katkısı bu bölümde hiç olmadı. Rodallega konusu ise çok farklı: Çalımbay’ın bu isimle ilgili her söyleminde Burak Yılmaz’a lafı getirmesi, bu oyuncuda büyük özgüven kaybı yaşattı belli ki. Bu yaşta heyecandan ölecek!

İkinci yarıda Ümit Özat’ı cesaretlendiren konu, Bordo-Mavili defans hattındaki dağınıklıktı. Savunma oyuncusu çıkarttı, Aydın’ı oyuna aldı. Böylece Trabzonspor’un işleyen tek kanadına önlem aldı, Kamil Ahmet geriye yaslandı. Sonra da hücuma Jailton ile Deniz Yılmaz’ı sürdü. Khalili ve Sessegnon’un da çabası ile net pozisyonları bulan ve galibiyeti kaçıran taraf ev sahibi ekip oldu.

Castillo’nun cılız çabasının dışında Trabzonspor’un gol atması zordu. Uğur’un çaresizliği de ilginçti; kendi kalesine vurduğu top direkten döndü, penaltısı ise rakip filelerle buluşmadı!

Sonuçta Trabzonspor’da teknik heyet dahil ‘bak yine yenilmedik’ diye avunanları mutlu edecek ama şampiyonluk umudu ile çıkılan yolda takımı iyice hedefsizliğe itecek bir hafta daha geride kaldı.

Gürkan Ata Diğer Yazıları

Adana´da sosyal medyadan bölücü terör örgütü PKK propagandası yapıp Afrin operasyonu aleyhine de pay

Sosyal medyada terör propagandası yapan 9 kişi gözaltına alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Meyan Kökü Faydaları, Zararları, Nasıl Kullanılır ve İçilir?

Kanal İstanbul'dan sonraki ikinci büyük proje HAB kuruluyor

En Çok Okunanlar