• $ 6,0829
  • € 6,8189
  • 251.192
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Farklı sonuç olabilirdi

Fenerbahçe, Monaco deplasmanına giderken, "bu maçta her şey olabilir" yorumu en sık yapılan yorumdu. Ama daha ilk dakikada böylesine basit bir hata sonucunda gol yiyeceğimiz de herhalde kimsenin aklına gelmemiştir. Böyle basit bir gol yiyen takımda tabii ki turu geçemez... Bir de üstelik 17. dakikada Hasan Ali'nin penaltıya sebebiyet verip, Falcao'nun farkı 2'ye çıkarması aslında F.Bahçe'yi ümitlendirmesi gerekirdi. Çünkü 2-0 mağlupken bir gol atmamız bir anda her şeyi eşit yapıyordu. Ama F.Bahçe'nin ilk 25 dakikada rakip kaleye pek gidemediği gözüktü. Vurulan uzun toplarada hep Monaco oyuncuları topa hakim oldu. 35. dakikada Kjaer sakatlanıp oyundan çıkınca stoper pozisyonuna Mehmet Topal geçti. Bu dakikadan itibaren peş peşe gol fırsatı girişimi yakaladık. 36. dakikada Salih'in şutunu kaleci kesti. 37. dakikada yine Salih'in şutu korner oldu. 38'de Fernandao gol olabilecek şutu dışarı attı. Bu hücumlar bizi ümitlendirmişti ama golü de bulamamıştık. 44. dakikada ise golcüleri Falcao sakatlandı ve çıktı. Yerine Carrillo girdi ve devreyi 2-0 mağlup bitirdik. Yine de ümitsiz olmamalıydık atılacak bir gol her şeyi eşitliyor demekti.

Pereira'nın oyuncularının ilk devrede tamamen kötü oynadıklarını söyleyebiliriz. Pereira ne oyuncu kadrosunda ne de oyun sisteminde hiçbir değişiklik yapmamıştı. Üstelikte Salih'in orta saha gibi kullanılması da gol şansımızı azaltıyordu.
Monaco ile oynanan ik maçta F.Bahçe'nin hücuma dönük işlerini yapan tabii ki Emenike'ydi. Gol özellilği de en önemli becerisiydi. 51. dakikada Emenike'nin şutu direkten döndü. 53'te ise yine Emenike golü atarak durumu 2-1 yaptı. Artık iki takımda eşitti. Ancak takımımızın bundan memnun olması gerekirken oyuna ağırlığını koyan Monaco oldu. 59. dakikada Monaco'nun ilk golünü atan Germain'in kafasını Ertuğrul kurtardı. 65'te ise Germain, Monaco'nun 3. golünü attı.
Pereira, 68'te Souza'nın yerine Aatif'i, 78'de ise Hasan'ın yerine Stoch'u oyuna soktu. Ama F.Bahçe bir gol atacak olsa turu geçecek olmasına rağmen gücü kalmamıştı ve maçı 3-1 kaybederek yoluna UEFA'dan devam edecek. F.Bahçe'nin Emenike dışında gol atacak adamı yok.

İstanbul’da meteorolojiden yapılan uyarıların ardından beklenen sağanak yağış öncesi etkili şimşekle

İstanbul’da Gece, Gündüz Oldu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Özel harekat polisinden metroda nefes kesen tatbikat

Yusufeli Barajı'nda gövde yüksekliği 100 metreye ulaştı