İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Türkiye'de ele geçirildi! Paha biçilemiyor

Adana’da ‘tarihi eser kaçakçılığı’ yapılacağı yönünde istihbarat adan polis, operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda bir kamyonetin torpido gözünden ceylan derisine el yazması ‘Tevrat’ bulundu. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, söz konusu ‘Tevrat’ ile ilgili olarak Adana Müze Müdürlüğü’nde yapılan ilk incelemede eserin gerçek olduğu ve paha biçilemez eserler sınıfında yer aldığı açıklandı.

SONER KAN - ADANA

Adana’da polisin ‘tarihi eser kaçakçıları’na yönelik olarak düzenlediği operasyonda bir kamyonetin kasasında ceylan derisine üzerine el yazmasıyla hazırlanan ‘Tevrat’ bulundu. Adana Müze Müdürlüğü’nde mercek altına alınan ‘Tevrat’ın gerçek olduğu ve ‘pahabiçilemez eserler’ sınıfında yer aldığına dikkat çekildi. Polis, olayla ilgili olarak 3 kişi de gözaltına aldı.

TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞI

Adana’da ‘tarihi eser kaçakçılığı’ yapılacağı istihbaratına ulaşan Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, operasyon için düğmeye bastı. Merkez ilçe Yüreğir’e bağlı Kazım Başer Mahallesi’nde kaçakçıları takibe alan polis, bir kamyonete 3 kişinin binip, yola çıkmasıyla birlikte harekete geçerek, söz konusu aracı takibe aldı.

TORPİDODAN ‘TEVRAT’ ÇIKTI

Motorize Yunus ekipleri, kamyoneti bir süre takip ettikten sonra uygun bir noktada önünü kesip, operasyonu başlattı. Araçta bulunan 66 yaşındaki Refik S., 63 yaşındaki Ömer A. ile birlikte 34 yaşındaki Cihan M. kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Kamyonette kapsamlı bir arama yapan ekipler, torpido gözünde ceylan derisine el yazmasıyla hazırlanan bir adet ‘Tevrat’ buldu.

‘TEVRAT’A PAHA BİÇİLEMİYOR

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki sorgularındaysa torpido gözünden çıkan ‘Tevrat’tan haberleri olmadıklarını söyledi. Şüphelilerin sorguları devam ederken, ele geçirilen tarihi eser de Adana Müze Müdürlüğü’ne gönderildi. Alanında uzman yetkililer tarafından yapılan ilk incelemelerde de; ‘Tevrat’ın gerçek olduğu ve ‘pahabiçilemez eserler’ sınıfında yer aldığı bilgisine ulaşıldı. Olayla ilgili soruşturmaysa sürüyor. 

Arkadaşlarının gözü önünde timsahlarla aynı göle giren adamın sakin tavırları hayrete düşürdü

Timsahların içinde kalan adamın tavırları hayrete düşürdü

Takunyalar tekrar revaçta!

İşte Ruj problemlerinin kalıcı çözümleri

Kendi ölümünü bilen madenciden korkunç 3. Dünya Savaşı kehaneti

En Çok Okunanlar