İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,8377
  • 4,5222
  • 153,99
  • 107.921
Reklamı Kapat

8 Aralık Kars hava durumu yarın okullar tatil mi? Kars kar tatili var mı?

Kars hava durumu Meteoroloji açıklamaları ile duyuruluyor. Kars’ta okullar tatil mi, yarın 8 Aralık okullar tatil mi sorularının cevabı merak ediliyor. Mevsim değişikliği ile beraber kar yağışının ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyordu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamalar daha yakından takip edilmeye başlandı. Bugün hava durumu nasıl? Yapılan son tahminlere göre : Batı ve Doğu Karadeniz ile Ordu, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün 1 gün süreyle ara verildi. Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başladığını söyledi. Kars Hava durumu bilgilerine haberimiz içerisinden ulaşabilirsiniz. Kars’ta sabaha doğru başlayan ve öğlenden sonra şiddetini artıran kar yağışı tipiye dönüştü. Kar ve tipinin etkili olduğu kentte hayat neredeyse durdu.

Kars okullar tatil mi, yarın okullar tatil mi sorusunun cevabı ve Kars hava durumu açıklamaları araştırılıyor. 7 Aralık Kars hava durumu açıklamaları merak ediliyor. 7 Aralık Çarşamba günü için okulların tatil olduğu ile ilgili açıklama yapılmıştı. 8 Aralık'ta tatil olacağı ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz. Meteoroloji son dakika açıklamaları ile hava durumunun nasıl olacağını vatandaşlara duyuruyor. Vatandaşlar hava durumu açıklamalarını yakından takip ediyor ve kar yağışının ne zaman hangi şiddetle olacağını araştırıyorlar. Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başladığını söyledi. Bu sebeple eğitime ara verildiğini ifade eden Doğan, "İlimiz ve ilçelerimizdeki yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 7 Aralık 2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." bilgisini paylaştı. Doğan, olumsuz hava koşulları yüzünden kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını bildirdi. Kars’ta sabaha doğru başlayan ve öğlenden sonra şiddetini artıran kar yağışı tipiye dönüştü. Bugün hava durumu nasıl?

Yapılan son tahminlere göre : Batı ve Doğu Karadeniz ile Ordu, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KARS’TA OKULLAR TATİL Mİ?

7 Aralık Çarşamba günü için okulların tatil olduğu ile ilgili açıklama yapılmıştı. 8 Aralık'ta tatil olacağı ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı. Yapılan güncel açıklamaları haberimiz içerisinden takip edebilirsiniz.

Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başladığını söyledi.

Bu sebeple eğitime ara verildiğini ifade eden Doğan, "İlimiz ve ilçelerimizdeki yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 7 Aralık 2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." bilgisini paylaştı. Doğan, olumsuz hava koşulları yüzünden kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını bildirdi.

KARS HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Yapılan son tahminlere göre : Batı ve Doğu Karadeniz ile Ordu, Erzurum, Kars, Ardahan, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak ve Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Siirt çevrelerinde yağmur ve sağanak,yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar olmak üzere bu akşam saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur, iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneyi ve doğusu, İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer sis ve pus meydana geleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Batı Karadeniz kıyılarında güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yer yer fırtına (40-75 Km/saat), Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari ile akşam saatlerinden itibaren Erzurum, Kars ve ardahan çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM °C, -5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

KARS °C, -7°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 3°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

VAN °C, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde aralıklı kar yağışlı

KARS 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs bizim ilk kıblemizdir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs bizim ilk kıblemizdir

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Burak Yılmaz'ın aracı kaza yaptı!