HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

İstanbul su problemi yaşamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: 'İstanbul 2050, 2060 yıllarında dahi su problemi yaşamayacak hale geldi'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'in 2050, 2060 yıllarında dahi su problemi yaşamayacak hale geldiğini söyledi.

Topbaş, Pendik Tavşantepe kavşak ve yol inşaatının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin modern, başarılara imza atan, dikkate alınan ve yakından takip edilen bir ülke olduğunu belirterek, ''hizmet sevdalısı'' olduklarını kaydetti.

Pendik Tavşantepe kavşak ve yol inşaatının yaklaşık 20 yıldır ''ısrarla'' istendiğini ifade eden Topbaş, ''Bitmek üzere olan Esenyalı kavşağı ile birlikte bize maliyeti 16 milyon lira. Ekim sonu itibarıyla inşallah Pendik Tavşantepe kavşağının açılışı yapılacak. Bu tarihe kadar İstanbul'a 46 milyar lira yatırım yaptık ve yatırımlara devam ediyoruz. Parayı doğru kullanıyoruz'' diye konuştu.

Bugüne kadar 251 adet kavşak, alt geçit ve yol yaptıklarını anlatan Topbaş, kilometrelerce metro inşaatlarının devam ettiğini dile getirdi.

''Karıncalar gibi çalışıyoruz'' diyen Topbaş, gece gündüz demeden çalışarak kente hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını ve yapmaları gereken daha çok işin olduğunu ifade etti.

İstanbul'da günde 14 milyon insanın su kullandığını hatırlatan Topbaş, ''İstanbul 2050, 2060 yıllarında dahi su problemi yaşamayacak hale geldi. Bu yıl yağan kar ve yağışlar, barajlarımızı doldurdu. Rabbim, dağına göre kar veriyor'' şeklinde konuştu.

Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin de Pendik Tavşantepe kavşak ve yol inşaatının sadece üst geçit değil, yan yolların düzenlemesini de kapsadığını böylece Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin taşınmasıyla artan trafiğin yükünün azaltacağını söyledi.

AA

Haber Turu

Denizli'de 2 vali yardımcısı ve bir kaymakam tutuklandı

Denizli'de FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılmalarının ardından gö...

Darbeci generaller Düzce'ye sevk edildi

Aralarında darbeci terörist 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de bulunduğu 4 general T Tipi Cezaevi'ne gönde...

Akın Öztürk'ün damadı Akıncı'da saklanırken yakalandı

FETÖ'nün darbe girişimi soruşturmasının şüphelilerinden, eski Hava Kuvvetleri Komutanı Öztürk'ün damadı Yarbay Karakuş'u...