HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Çiftliğinde eşeklerin sütünü sağıp satıyor

BURSA’nın Orhaneli İlçesi’ne bağlı Serçeler Köyü’nde 1.5 yıl önce eşek çiftliği kuran İlhan Biçer, buradaki 35 eşeğin sütünü her gün sağarak, satıyor.

Astımdan, bronşite, sirozdan kansere kadar pek çok hastalığa iyi geldiği ileri sürülen eşek sütünün kilosunu 80 litresi satan Biçer, "Eşek sütünü bazı doktorlar tavsiye ederken, bazıları da etmiyor. Müşterilerimin yüzde 80’i eşek sütünden memnun. Kars’a bile eşek sütü satıyorum" dedi. 

Serçeler Köyü’nde çiftlik kuran İlhan Biçer, bunlardan sağdığı sütleri ülkenin dört yanına sattığını belirtti. 1.5 yıl önce 2 eşekle bu işe başladığını anlatan Biçer "Eşek sayısını 35’e çıkardım. Eşeklerin sütünü her gün sağıyoruz. Türkiye’nin çeşitli yerlerine gönderiyoruz. Astım, bronşit, kanser, siroz, kemik erimesi gibi hastalıkları olanlar eşek sütünün kendilerine faydalı olduğunu söylüyorlar. Talep çok yoğun" dedi.

Eşek sütünün vücut direncini arttırdığını anlatan İlhan Biçer, bir eşeğin günde ortalama 400 gram süt verdiğini ve sütün kilosunu 80 liraya sattığını belirtti. Eşek sütünün  kaynatılmadan sabah ve akşam olmak üzere aç karnına birer çay bardağı içilmesi gerektiğini ifade eden İlhan Biçer, şöyle devam etti:

"Eşek sütünü bazı doktorlar tavsiye ederken, bazıları da etmiyor. Müşterilerimin yüzde 80’i eşek sütünden memnun. Bana göre memnun olmayan yüzde 20’lik kesim ise eşek sütünü düzenli kullanmadıkları için olumsuz düşünüyorlar."  

"EŞEK BULAMIYORUZ"
Eşek üretim çiftliğini kurmak zorunda olduğunu ifade eden İlhan Biçer, Orhaneli bölgesinde eşek bulamadığından yakındı. Biçer, şöyle konuştu:

"Eşek üretimi yapmak mecburiyetindeyiz. Eskiden her evin altında bir eşek vardı. Artık teknolojinin gelişmesiyle her evin altında bir traktör var. Bu yüzden eşek bulmakta zorlanıyoruz. 3 gün önce Mardin’den 23 tane sıpasıyla birlikte eşek getirttim." 

Haber Turu

FETÖ'nün 'sır kutusu' her yerde aranıyor

FETÖ'nün "hava kuvvetleri imamı" olduğu ileri sürülen Adil Öksüz'ün yakalanması için Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki Acel...

İzmir ve Diyarbakır eski valisi gözaltında

İzmir merkezli 2 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında İzmir ve Diyarbakır valiliği yapan Cahit Kıraç hakkında ...

Emniyet'teki FETÖ mensubu 6 bin 800 polis meslekten ihraç edilecek

Fetullahçı Terör Örgütü'nün devlette geniş bir şekilde yayıldığı kurumlardan biri olan Emniyet Teşkilatı'na ikinci bir o...