İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.8101
  • 4.6578
  • 163.26
  • 115.147
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

AÖF sınav soruları cevapları açıklandı mı? AÖF sınav yorumları 3 14 Ocak final sınavı

AÖF sınav soruları cevapları ve 13 14 Ocak AÖF sınav yorumları araştırılan konular arasında yer alıyor. AÖF sınav soruları cevapları ne zaman açıklanır sorusunun cevabı merak edilen konular arasında yer alıyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören adaylar, 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz dönemi final sınavlarına 13 Ocak Cumartesi ve 14 Ocak Pazar günleri giriyorlar. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını beklemeye başlıyorlar. Sonuçlar açıklanmadan önce de sınav soruları ve cevaplarına bakarak tahmini puanlarını hesaplıyorlar. AÖF sınav soruları ve cevapları kurum tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından erişime açılıyor. Sorular ve cevaplar yayınlanmadan önce de adaylar, sınava giren diğer kişilerin yorumlarına bakarak doğru şıkkı işaretleyip işaretlemediklerini anlamaya çalışıyorlar. AÖF soruları cevapları açıklanır açıklanmaz haberimiz içerisinde sizlerle olacak. Geçmiş yıllarda çıkmış sınav sorularına ve cevaplarına AnadoluM eKampüs Sisteminden erişim sağlanıyor. Detaylar haberimiz içerisinde sizlerle.

AÖF sınav soruları cevapları, AÖF final sınav yorumları araştırılıyor. AÖF 13 14 Ocak final sınav soruları cevapları ne zaman açıklanır sorusunun cevabı merak ediliyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde eğitim gören öğrenciler, vize, final ve büt sınavlarına giriyorlar. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında vize sınavları 25 Kasım ve 26 Kasım tarihlerinde yapıldı. Final sınavları ise 13 Ocak Cumartesi ve 14 Ocak Pazar günü yapılıyor.Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar. Sınav Giriş Belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı yapılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir. Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçları beklemeye başlıyorlar. Sonuçlar açıklanmadan önce adaylar sorulara ve cevaplara bakarak tahmini puanlarını hesaplamaya çalışıyorlar. AÖF sınav soruları ve cevapları kurum tarafından yapılan son dakika açıklamasının ardından erişime açılıyor.

Sorular ve cevaplar yayınlanmadan önce de adaylar, sınava giren diğer kişilerin yorumlarına bakarak doğru şıkkı işaretleyip işaretlemediklerini anlamaya çalışıyorlar. AÖF soruları cevapları açıklanır açıklanmaz haberimiz içerisinde sizlerle olacak.

AÖF SINAV YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

AÖF GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

AÖF DERS GEÇME NOTU KAÇ?

AÖF SORULARI CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Öğrenciler, ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınavların soru ve cevaplarına ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilirler. Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçları aof.anadolu.edu.tr web sayfası öğrenci otomasyonundan öğrenilebilir.

AÖF'TE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK? 

AÖF ders sistemi iki farklı döneme ayrılıyor bir yıl içerisinde. İlk yıl birinci dönemde kalınan ders ancak ikinci yılın ilk döneminde alınabiliyor. Aynı şekilde ikinci dönem kalınan bir ders için bir sene sonraki ikinci dönemi beklemek gerekiyor.  Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Yani bundan sonrası için AÖF'te sınav takvimi senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize%30 ve Final%70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor.
Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

AÖF SINAV YORUMLARI

Özlem Baş: Adam zaten aöf daha neyini zorluyosunuz be zalımlar.

İsmail Salman: Şimdi size klasik mantıksız aöf sorusu göstereceğim;

1).(karşınızda beyaz renk var) Bu hangi renktir?

a). Kırmızı

b). Sarı

c). Siyah

d). Beyaz

e). Bembeyaz

Çoğumuz d’yi işaretleriz ama cevap malesef e. Welcome to #aöf

Ayşe Elif Kara: Örgün okusak bundan iyiydi. En azından bilirdik hocaların ne soracağını

Tuba Özdemir:  Aöf de twitterla ilgili soru vardı emin olduguğum tek soruydu

SINAVA GİRERKEN GEREKLİ OLAN BELGELER

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

 Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

AÖF DERS GEÇME NOTLARI

84 – 100 notları arasında AA harf notu ile geçebilirsiniz

77 – 83 notları arasında AB harf notu ile geçebilirsiniz

71 – 76 notları arasında BA harf notu ile geçebilirsiniz

66 – 70 notları arasında BB harf notu ile geçebilirsiniz

61 – 65 notları arasında BC harf notu ile geçebilirsiniz

56 – 60 notları arasında CB harf notu ile geçebilirsiniz

50 – 55 notları arasında CC harf notu ile geçebilirsiniz

46 – 49 notları arasında CD harf notu ile1,70 koşullu geçebilirsiniz

40 – 45 notları arasında DC harf notu ile1,30 koşullu geçebilirsiniz

33 – 39 notları arasında DD harf notu ile1,00 koşullu geçebilirsiniz

0 – 32 notları arasında FF harf notu ile 0,00 kalırsınız.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!