İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,9251
  • 4,6434
  • 162,82
  • 105.964
Reklamı Kapat

Termasifon ne için kullanılır? Termosifon nedir?

Termasifon kelimesinin anlamı Kadın dizisinin fragmanında termosifon kelimesinin geçmesinin ardından araştırılmaya başlandı. Termasifon nedir ne için kullanılır? Kadın dizisi 4. Bölüm 2. Fragmanda Bahar’lara Hatice hediye olarak termasifon alıyor. Çocuklar bu duruma çok seviniyorlar. Annelerine, Enver dedelerinin onlara termasifon aldığını söylüyorlar. Bahar bunun üzerinde Enver’i aradığında aslında alan kişinin Hatice olduğunu öğreniyor. 5 litreden başlayarak 120 litreye kadar kapasitesi bulunan, deposuna almış olduğu suyu elektrik enerjisi ile ısıtan ve ısıtma sonrasında suyun sıcak kalmasına yardımcı olan cihazdır. Detaylar haberimiz içerisinde yer alıyor.

Termasifon nedir ne için kullanılır sorusu merak ediliyor. Kadın dizisi 4. Bölüm fragmanında en çok kullanılan kelime termasifon oldu. Bahar’lara Hatice hediye olarak termasifon alıyor. Çocuklar bu duruma çok seviniyorlar. Annelerine, Enver dedelerinin onlara termasifon aldığını söylüyorlar. Bahar bunun üzerinde Enver’i aradığında aslında alan kişinin Hatice olduğunu öğreniyor. Teşekkür etmek için onlara gidiyorlar. Ancak, Şirin’in söylediği şeyden dolayı çok sinirli olan Hatice onları görmek istemediğini söylüyor.

5 litreden başlayarak 120 litreye kadar kapasitesi bulunan, deposuna almış olduğu suyu elektrik enerjisi ile ısıtan ve ısıtma sonrasında suyun sıcak kalmasına yardımcı olan cihazdır. Detaylar haberimiz içerisinde yer alıyor.

TERMASİFON NEDİR?

5 litreden başlayarak 120 litreye kadar kapasitesi bulunan, deposuna almış olduğu suyu elektrik enerjisi ile ısıtan ve ısıtma sonrasında suyun sıcak kalmasına yardımcı olan cihazdır.

Termosifonlar özellikle de doğalgazlı ya da katı yakıtlı ısıtıcı olmayan veya kullanılmayan konutlarda tercih edilen üründür. Banyo ya da mutfak gibi sıcak su talebinin olduğu yerlerde kullanılır. İçinde sürekli sıcak su bulunur. Bu sebeple ani ve sürekli olan sıcak su talebine yanıt verir.

 

Termosifon Nasıl Çalışır?

Önce kullanıcı tarafından bir ısıtma ayarına getirilir. İstenen sıcaklığa ayarlandıktan sonra bu sıcaklık değerine geldiğinde sıcak su talebine yanıt verir. İstenen sıcaklık değerinin altına düşüldüğünde yani sıcak su talebi olmadığında otomatik olarak devreye girer. Suyu istenen sıcaklığa ulaşıncaya kadar ısıtır.

?

Termosifon kullanılmadığında kapatılmamalı, açık bırakılmalıdır. Ancak dairenizde uzun süre bulunmayacaksanız kapatabilirsiniz. Termosifonu kapatmak demek tasarruf sağlamak demek değildir. Çünkü termosifon zaten yapı gereği izolasyonlu bir malzemeden oluşur. İçindeki mevcut suyun ısısını yaklaşık olarak 24 saat borunca muhafaza edebilme özelliğine sahiptir. Gün içinde sıcak su talebiniz olmasa bile termosifonun devreye girme zamanı maksimum 10 dakika olur. Bu durumun da faturanızı yansıtacağı bedel maksimum 2 tl kadar olur. Termosifon kapatılmadan kullanılır ise ancak konfor ve tasarruf sağlanmış olur.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 24 TV canlı yayın konuğu

Beşiktaş Başkanı Orman 24 TV'de

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ovit Tüneli ulaşıma açıldı

Justice League'deki 25 milyon dolarlık hata: Superman'in bıyıkları