İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Samsung Galaxy Note 7 geri dönüyor

Samsung'un fiyaskoyla sonuçlanan akıllı telefonu Note 7'nin yeniden piyasaya çıkacağı iddia ediliyor. Telefonun batarya kapasitesinin düşürüleceği, kasasının yeniden üretileceği ve gelişmekte olan ülkelerde yeniden satılacağı gelen bilgiler arasında.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geçtiğimiz yıl büyük coşkuyla tanıttığı akıllı telefonu Note 7'nin fiyaskoyla sonuçlandığını biliyoruz. Bataryasında yaşanan problem nedeniyle geri çağrılan telefonlar, yenilenerek piyasaya sürülmüş, fakat aynı sorunun devam etmesi nedeniyle telefon tamamen toplanmıştı. Samsung yetkilileri herkes önünde özür dilemiş ve hatalarını telafi edeceklerini açıklamıştı.

Samsung'un, Note 7 fiyaskosunu unutarak bu yıl Note 8 çıkartacağı biliniyor. Fakat ortaya atılan bir iddia, Samsung hayranlarını heyecanlandırdı. Bildiğimiz üzere Samsung, 2,5 ila 3 milyon arasında Note 7'yi geri topladı. Bu telefonlar Samsung'un deposunda bekletiliyor.

The Korea Economic Daily'de yer alan iddiaya göre Samsung, bu telefonların bataryasını yenileyecek. 3.500 mAh olan bataryalar, 3.000 veya 3.200 mAh kapasiteli bataryalarla değiştirilecek. Telefonun kasası da yenilenecek ve bu haliyle tekrar satışa sunulacak. Böylece Samsung zararına satış yapsa bile, Note 7'nin neden olduğu zararı bir nebze azaltmak istiyor.

Fakat yenilenmiş Note 7'lerin dünya çapında değil, gelişmekte olan ülkelerde satışa çıkacağı ifade ediliyor. Bu bilgi ışığında yenilenecek Note 7'lerin Türkiye'ye gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde 23 Nisan Ulusal Egem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni'ne katıldı

İşte unutulmaz Galatasaray-Fenerbahçe derbileri

Şeyh Mansur'un Lüks Yatı Marmaris'te

Efsaneler kumaşta hayat buldu

En Çok Okunanlar