İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,5600
  • 4,1625
  • 143,44
  • 107.246
Reklamı Kapat

Samsung Galaxy Note 7 geri dönüyor

Samsung'un fiyaskoyla sonuçlanan akıllı telefonu Note 7'nin yeniden piyasaya çıkacağı iddia ediliyor. Telefonun batarya kapasitesinin düşürüleceği, kasasının yeniden üretileceği ve gelişmekte olan ülkelerde yeniden satılacağı gelen bilgiler arasında.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geçtiğimiz yıl büyük coşkuyla tanıttığı akıllı telefonu Note 7'nin fiyaskoyla sonuçlandığını biliyoruz. Bataryasında yaşanan problem nedeniyle geri çağrılan telefonlar, yenilenerek piyasaya sürülmüş, fakat aynı sorunun devam etmesi nedeniyle telefon tamamen toplanmıştı. Samsung yetkilileri herkes önünde özür dilemiş ve hatalarını telafi edeceklerini açıklamıştı.

Samsung'un, Note 7 fiyaskosunu unutarak bu yıl Note 8 çıkartacağı biliniyor. Fakat ortaya atılan bir iddia, Samsung hayranlarını heyecanlandırdı. Bildiğimiz üzere Samsung, 2,5 ila 3 milyon arasında Note 7'yi geri topladı. Bu telefonlar Samsung'un deposunda bekletiliyor.

The Korea Economic Daily'de yer alan iddiaya göre Samsung, bu telefonların bataryasını yenileyecek. 3.500 mAh olan bataryalar, 3.000 veya 3.200 mAh kapasiteli bataryalarla değiştirilecek. Telefonun kasası da yenilenecek ve bu haliyle tekrar satışa sunulacak. Böylece Samsung zararına satış yapsa bile, Note 7'nin neden olduğu zararı bir nebze azaltmak istiyor.

Fakat yenilenmiş Note 7'lerin dünya çapında değil, gelişmekte olan ülkelerde satışa çıkacağı ifade ediliyor. Bu bilgi ışığında yenilenecek Note 7'lerin Türkiye'ye gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın oğlu Murat Cüreklibatır, sosyal medya hesabından, Cüneyt Arkın'ın Mehmet

Cüneyt Arkın'dan duygulandıran mesaj

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

Halk otobüsü Beylerbeyi Tüneli'nde 10 araca çarptıktan sonra durabildi

Manisa'da 3 bin 500 yıllık tahıl ambarı

En Çok Okunanlar