İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3,4891
  • 4,1868
  • 147,07
  • 104.918
Reklamı Kapat

iOS 11 ile yenilenecek olan Siri’den heyecan verici detaylar

WWDC 2017‘ye aylar kala iOS 11‘le ilgili bilgiler yavaş yavaş netleşiyor. Yeni işletim sisteminde en çok beklenen özelliklerden biri olan daha gelişmiş Siri ile ilgili olarak yenide detaylar gün yüzüne çıktı. Görünüşe bakılırsa eskiye göre çok daha iyi bir sanal asistanla karşılaşacağız.

iOS 10 ile birlikte Siri’ye Proactive isimli bir özellik gelmişti. Bu özellik sayesinde Siri, ekranda olan şeyleri analiz edebiliyor ve buna uygun olarak bazı eylemler gerçekleştiriyordu. Örneğin ekranda bir tarih gösterildiyse bu tarih not edilebiliyor ya da adres bilgileri otomatik olarak tamamlanabiliyordu. Söylenenlere göre iOS 11 ile birlikte daha da akıllanacak olan Siri, artık kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak. Kullanıcıların alışkanlıklarını öğrenebilecek olan Siri’nin buna göre hareket edeceği ve daha fazla öneri sunacağı belirtiliyor. Ayrıca iMessage ile bağlantılı olarak çalışacağı söylenen Siri’nin mesajlaşırken daha aktif olarak rol alacağı ve tahminlerini iyileştireceği söyleniyor.

İddiaya konu olan son özellik ise diğerleri arasında en heyecan verici olanı. Söylenenlere bakılırsa Siri kullanıcılarının öğrendiği alışkanlıklarını ve diğer verilerini iCloud ile entegre edecek. Böylece iOS, macOS, tvOS ve watchOS’ta aynı Siri deneyimi sunulabilecek. 5 Haziran tarihinde düzenlenecek WWDC 2017’de tanıtılacak olan iOS 11’le ilgili bu iddiaların gerçek olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kaldırımda yürüdüğü sırada sürücüsünün direksiyon hakimiyetini k

Kaldırımdaki vatandaşın ezilme anı kamerada

Haşlanmış yumurtanın suyunu sakın dökmeyin!

İntiharını kendisini terk eden sevgilisine izletti!

Meksika'da meydana gelen depremin ilk görüntüleri...

En Çok Okunanlar