İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

Reklamı Kapat

Google Play’de “Haftanın Ücretsiz Uygulaması” dönemi başlıyor

Google Play’e sessiz sedasız yapılan bir güncellemeyle birlikte yeni bir özellik geldi. Bu özellik sayesinde ücretli olarak satılan uygulamaları kısa bir süre için ücretsiz olarak edinmek mümkün oluyor. Böylece geliştirici uygulamasını daha fazla kişiye ulaştırma ve reklamını yapma fırsatı bulurken kullanıcılar da ücretsiz uygulamanın tadını çıkarıyor.

iOS’in App Store’unda uzun zamandır bulunan bu sistem aslında Google Play’de de 2015 yılında kendisini göstermişti “Haftanın ücretsiz uygulaması” özelliğiyle her hafta yeni bir uygulama ücretsiz hale geliyordu. Fakat ne olduysa bu özellik birden kaldırıldı ve yıllardır da bu özelliğe ne olduğu bilinmiyordu. Yeni güncellemeyle birlikte bu özellik geri döndü. Uygulama geliştiriciler uygulamalarının haftanın ücretsiz uygulaması olması için başvuruda bulunuyor. Bunun neticesinde uygulama belirli bir süreliğine ücretsiz olarak indirilebilir hale geliyor. Fiyat kısmında uygulamanın ücretsiz olmadan önceki fiyatı gösteriliyor ve böylece kullanıcılar uygulamayı ücretsiz olarak indirerek ne kadar tasarruf ettiklerini görme şansı yakalıyor.

İlk haftanın uygulaması Cartoon Network’ün sevilen çizgi film, Adventure Time temasını taşıyan Card Wars isimli oyun. Normalde 10 TL fiyat etiketine sahip olan oyun kısa bir süreliğine ücretsiz olarak edinilebiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde 23 Nisan Ulusal Egem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Töreni'ne katıldı

İşte unutulmaz Galatasaray-Fenerbahçe derbileri

Şeyh Mansur'un Lüks Yatı Marmaris'te

Efsaneler kumaşta hayat buldu

En Çok Okunanlar