İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 3.7742
  • 4.623
  • 161.36
  • 116.856
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

AG600 hidrodinamik testlerden başarıyla geçti

Çin'in ürettiği dünyanın en büyük amfibi uçağı AG600 modeli hidrodinamik performans testi başarıyla gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük amfibi uçağı olma özelliğine sahip Çin üretimi AG600 modeli hidrodinamik performans testinden başarıyla geçti.
 
Çin Merkezi Haber Kanalı'nın (China Central Television News-CCTV) yaptığı açıklamada, AG600 uçağının Çin Havacılık Endüstrisi'nin yüksek hızlı hidrodinamik laboratuarındaki testten başarıyla geçtiğini açıkladı.
 
star.com.tr'den Mehmet Cihat Ağaç'ın habaerine göre uçak hem durgun hem de dalgalı suda, çeşitli hızlarda, çeşitli parametrelerle test edildi. 38.8 metre kanat açıklığı, 37 metre uzunluk ve 53.5 ton maksimum kalkış ağırlığıyla dünyanın en büyük amfibi uçağı ünvanına sahip olacak amfibik uçağın, yangın söndürme ve denizde arama-kurtarma çalışmalarında kullanılması planlanıyor.
 
20 saniyede 12 bin ton su toplayabiliyen uçak, tek yakıt tankında 370 tona kadar su taşıyabiliyor.
 
AG600 projesinin Baş Mühendisi Wang Shuzhe, CCTV'ye yaptığı açıklamada, tasarımcıların, suyun yanı sıra yere inip çıkmasına izin verecek bir şanzıman üretmek zorunda kaldığını, Çin Havacılık Endüstrisi'nin uçakta kullanılan teknolojinin yüzde 90'ından fazlasını yerli imkanlarla geliştirdiğini ifade etti. Xinhua, ''Uçak, mükemmel manevra kabiliyeti ve geniş kapsamlı arama aralığı ile deniz kurtarma, itfaiye, denizi gözetleme ve ekolojik koruma için kullanılacaktır.'' dedi (Kaynak:Star)

Kia yeni Forte modelini, dünyanın en hızlı araçlarından olan Lamborghini Aventador modeli ile karşıl

Kia Forte´yi Lamborghini Aventador ile yarıştırdılar

Bilim dünyasını şaşırtan limon ve sarımsak mucizesi!

Ertuğrul Bey ve Alpleri sonunda amacına ulaşıyor

Türkiye, Afrin operasyonu öncesi Rusya'yı uyardı: Hepsini kapatın!

En Çok Okunanlar